Muğla'nın Menteşe ilçesi doğası, berrak denizi ve güler yüzlü insanlarıyla dikkat çekiyor.Aynı zamanda  Menteşe ilçesinin sahillerinin ve plajlarının güzelliğini de unutmamak gerek. Sizler için Muğla'nın Menteşe ilçesindeki plajları derledik...

Sevgililer Koyu

Sevgililer Koyu Plajı

Muğla’nın Menteşe ilçesi sınırları içerisinde yer alan Sevgililer Koyu Plajı’na giriş ücretsizdir. Herhangi bir işletme veya tuvalet gibi sosyal imkanların bulunmadığı bu plajda, doğa ile iç içe vakit geçirmek mümkündür. Sevgililer Koyu Plajı’nın plaj alanı oldukça dar olup, yol kenarında aracınızı park ettikten sonra 2 dakikalık bir yürüyüş ile plaj alanına inmeniz gerekmektedir. Plaj alanı ve denizinde taşlar bulunmakta olup, denizi çok temizdir ancak aniden derinleştiği için yüzme bilmeyenlere ve çocuklu ailelere uygun değildir. Plajda deniz kestanesi de bulunduğundan deniz ayakkabısı kullanmanız önerilir. Sevgililer Koyu Plajı’na giderken yiyecek, ekipman ve diğer malzemelerinizi yanınıza almayı unutmayınız.

Mugla Akbuk Plaji Ucretsiz Mi Oldu Mugla Akbuk Otopark Ucretli Mi Mugla Akbuk Ucretsiz Oldu Uvwg

Ufuk Plajı

Menteşe plajları ve koyları 2024 listesinde yer alan Ufuk Plajı’na giriş ücretsizdir. Ufuk Plajı'nda tuvalet ve duş gibi imkanların yanı sıra restoran ve market gibi herhangi bir olanak bulunmamaktadır. Bu yüzden, Ufuk Plajı’na giderken ekipman ve yiyecek anlamında hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Plaj alanı ve denizinde taşlar ve deniz kestaneleri bulunmakta olup, deniz ayakkabısı giymeniz önerilir. Zeytin ağaçlarının gölgesinde oturmak, manzarayı seyretmek ve birkaç saatinizi değerlendirmek için ideal olan bu plaj, yüzme bilmeyenlere ve çocuklu ailelere uygun değildir.

Hatay'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Antalya'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Adana'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: haber merkezi