Muğla turizm açısından en önemli şehirlerimizdendir. Muğla'nın Marmaris ilçesinde turistlerin yoğun olatrak gittiği bir yerdir. Sizler için Muğla'nın Marmaris ilçesinde denize girmek için en güzel sahil kenarlarını derledik...

Lacivert Koy Marmaris Mugla 2

Kleopatra Plajı

Marmaris'in popüler plajlarından Kleopatra Plajı, berrak denizi, altın rengi kumları ve doğayla iç içe konumuyla dikkat çekmektedir. Plajın uzun sahilinde, maviyle yeşil arası bir renkteki sığ deniz, özellikle çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Deniz suyu yaklaşık 5 metreye kadar sığdır; bu derinlikten sonra yavaşça derinleşmektedir. Plajda bulunan şezlong ve şemsiyeler, tesise giriş yapan herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Nasıl Gidilir?

Marmaris ilçe merkezinin kuzey sahilinde yer alan Kleopatra Plajı, Çamlı Mahallesi sınırları içinde konumlanmıştır. Plaja Marmaris ilçe merkezinden özel araçla Marmaris-Muğla yolunu kuzey yönüne takip ederek veya otogardan hareket eden Çamlı dolmuşlarıyla ulaşmak mümkündür. Plaj, ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıktadır ve çevresinde ücretsiz otopark alanları bulunmaktadır.

Incekum Plaji Marmaris Mugla


Kızkumu Plajı

Kız Kumu Plajı, Marmaris'te efsanelere konu olan ve sıra dışı görünümüyle dikkat çeken bir plajdır. Denizin ortasında yer alan kızıl renge bürünmüş kumlarıyla ünlüdür. Bu özellikleriyle yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından ilgiyle ziyaret edilmektedir. Plajın denizi oldukça sığ olduğundan özellikle çocuklu aileler ve profesyonel olmayan yüzücüler tarafından tercih edilmektedir. Ancak, denizin ortasında yer alan kumlu yolun sonunda deniz aniden derinleştiği için bu noktada dikkatli olunması gerekmektedir. Kız Kumu Plajı'nda şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri 15 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca plaj boyunca uzanan çok sayıda büfe bulunmaktadır, bu nedenle yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Plaja girişler ücretsizdir ve plajın özel bir işletme tarafından işletildiği bilinmektedir.

Nasıl Gidilir?

Kız Kumu Plajı, Marmaris'e bağlı Orhaniye beldesinde bulunan ve bölgenin popüler plajlarından biridir. Plaja ulaşım için Marmaris ilçe merkezinden özel araçla Marmaris - Bozburun yolunu güneybatı yönünde takip edebilirsiniz. Ayrıca Orhaniye dolmuşları veya tekne turlarıyla da plaja ulaşım sağlanabilir. Kız Kumu Plajı, Marmaris ilçe merkezine yaklaşık 26 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır.

Akkum Koyu Marmaris Mugla

İncekum Plajı

İncekum Plajı, Sedir Adası'na oldukça yakın bir konumda yer alır ve ada kumlarına benzer özelliklere sahiptir. Altın renginde ince kumlarla kaplı sahil, hafif dalgalı bir denize sahiptir. Genellikle sığ olan denizi, çocuklu aileler için ideal hale getirir. Deniz, giriş kısmında yeşil renkte başlar ve yaklaşık 5 metre ilerledikten sonra mavi bir renge dönüşür. Uzaktan bakıldığında görsel olarak çarpıcı bir manzara sunan plaj, yeşil ağaçlarla çevrili bir alanda yer alır. Plajda şezlong ve şemsiye kiralamak için 25 TL ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca plajda piknik yapmak veya büyük gruplar için masa kiralama seçeneği de mevcuttur, bu hizmet için ise 30 TL ödemeniz gerekmektedir. İncekum Plajı'na giriş ücreti 25 TL olarak belirlenmiştir.

Nasıl Gidilir?

Marmaris'e bağlı Çamlı Mahallesi'nde yer alan İncekum Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafededir. Marmaris'in ünlü plajlarından biri olan İncekum Plajı'na ilçe merkezinden özel araçla Marmaris - Muğla yolundan Çamlı istikametine yönelerek veya otogardan kalkan Çamlı minibüsleriyle ulaşabilirsiniz. Plajın yakınlarında park edebileceğiniz otopark alanları da bulunmaktadır.

Hatay'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Antalya'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Adana'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: haber merkezi