Muğla Büyükşehir Belediyesi, şehrin en işlek noktalarında vatandaşlara ücretsiz ve kotasız Wi-Fi hizmeti sunmaya devam ediyor. Projeleriyle vatandaşların her alanda yanında olan belediye, özellikle öğrencilerin yoğun olarak kullandığı alanlarda ücretsiz Wi-Fi imkanı sağlıyor. 7 ilçede, 18 farklı noktada hizmet veren Büyükşehir Belediyesi'nin bu hizmetinden 2024 yılı başından itibaren yaklaşık 40 bin kişi yararlandı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ HİZMETTEN MEMNUN

Üniversite öğrencilerinden gelen geri bildirimler ise oldukça olumlu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisi Cem Ozan Yılmaz, ücretsiz Wi-Fi hizmetinin işlerine yaradığını ve şehrin birçok noktasında bulunmasının güzel bir uygulama olduğunu belirtti. Diğer bir öğrenci Yiğit Deveci ise internet paketlerinin pahalı olduğunu ve ücretsiz Wi-Fi hizmetinin çok yararlı olduğunu vurguladı. Spor Bilimleri son sınıf öğrencisi Gamze Akkaya ise öğrencilerin yoğun olduğu alanlara ücretsiz Wi-Fi kurulmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nda çalışan Hüseyin Özgün Anbarlı, ücretsiz ve kotasız Wi-Fi hizmetinin 7 ilçede 18 farklı noktada sunulduğunu ve 2024 Ocak ayından bugüne kadar 40 bin vatandaşın bu hizmetten yararlandığını açıkladı. Anbarlı, vatandaşların ilgili lokasyonlarda MBB Wifi isimli kablosuz ağa bağlanarak kişisel bilgilerini girmeleri gerektiğini ve onay kutucuklarını işaretleyip SMS doğrulaması ile ücretsiz Wi-Fi hizmetinden yararlanmaya başlayabileceklerini belirtti.

Muhabir: Özge Uğulu