Muğla'nın Menteşe ilçesinde gerçekleştirilen şampiyonaya 10 ilçeden, 13 farklı kulüpten toplam 90 sporcu katıldı. Yoğun rekabetin yaşandığı müsabakalarda, minik sporcuların performansları izleyenleri büyüledi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 14 sporcu ile katıldığı şampiyonada 10 sporcusuyla dereceye girdi ve önemli bir başarıya ulaştı.

Kulübün öne çıkan sporcularından Fatih Ramazan Aysan 33 kg Minik Erkeklerde, Mustafa Alp Kayadibi ise 45 kg Minik Erkeklerde il şampiyonu olarak büyük bir başarı elde etti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, turnuvada toplamda 2 il şampiyonluğu, 2 il ikinciliği ve 6 il üçüncülüğü kazandı.

ARAS'TAN TEBRİK

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Menteşe ilçesinde düzenlenen ve kulübün büyük başarı elde ettiği şampiyona sonrası sporcuları ve antrenörleri Naz Göktaş’ı tebrik etti. Başkan Aras, sporcuların gösterdiği azim ve başarıdan dolayı gurur duyduklarını belirtti. Sporcuların elde ettiği başarının, kulübün ve Muğla'nın gurur kaynağı olduğunu söyleyen Aras, tüm sporcuları tebrik ederek başarılarının devam etmesini istediğini dile getirdi.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan