ATV'de hafta içi her gün saat 10'da başlayan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında, izleyicileri derinden etkileyen bir gelişme yaşandı.Evden kaçan üvey kızını aramak için stüdyoya gelen adamın, kızlara yıllardır tecavüz ettiği ortaya çıkmış ve Selahattin Yalnız isimli şahıs cinsel istismar suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Anne Fitnat Ertekin ise serbest bırakılmıştı. Beklenmedik bir gelişme yaşandı dün yayına gelen Fitnat Ertekin yayının ardından göz altına alındı.

Türkiye ayağa kalktı! Müge Anlı'da skandal olay: 3 kızı istismar eden üvey babaya canlı yayında kelepçe!-4

Türkiye ayağa kalktı! Müge Anlı'da skandal olay: 3 kızı istismar eden üvey babaya canlı yayında kelepçe!

NE OLMUŞTU?

Programda, 2 genç kızın 15 gün boyunca kayıp olduğu haberinin ardından, kızların bulundukları ortaya çıktı. Ancak, bu olayın ardında üzücü bir gerçek daha ortaya çıktı. 31 Mayıs 2024'te "Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yaşanan son dakika gelişmeleri, izleyicileri şoke eden detaylarla doluydu.

Türkiye ayağa kalktı! Müge Anlı'da skandal olay: 3 kızı istismar eden üvey babaya canlı yayında kelepçe!-1

Göz yaşları içinde anlattılar

İki genç kızın 15 gün süren kayboluşunun ardından ortaya çıkan dehşet verici gerçekler, Müge Anlı'nın programında büyük bir yankı uyandırdı. Öncelikle üvey babaları olduklarını iddia eden Selahattin'in suçlamaları, gerçekler gün yüzüne çıkınca şok etkisi yarattı. Kızlar, Selahattin'in kendilerine yıllardır cinsel istismar ve şiddet uyguladığını itiraf etti.

Türkiye ayağa kalktı! Müge Anlı'da skandal olay: 3 kızı istismar eden üvey babaya canlı yayında kelepçe!-2

Gözyaşları içinde konuşan kızlar, Selahattin'in kendilerine "Dördünüz de benim karım olacaksınız" diyerek korkutup tecavüz ettiğini dile getirdi. Müge Anlı, kızların yıllardır bu korkunç olaylara maruz kaldığını, ancak polise şikayet etmelerine rağmen adaletin sağlanamadığını belirtti. Yetkililere seslenen Anlı, kızların bir an önce güvenli bir ortama alınması ve Selahattin'in en ağır cezaya çarptırılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, elindeki görüntülerle iddiaları destekledi

Selahattin Yalnız tutuklandı

Kızların programda anlattıklarını ihbar kabul eden savcılık harekete geçti. Polis, Selahattin Yalnız'ı evinde gözaltına alarak, sağlık kontrolünün ardından geniş güvenlik önlemi altında Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirdi.
Yalnız'ın emniyet binasına getirileceğini öğrenen vatandaşlar ise çevrede toplanarak tepki gösterdi. Şüpheliyi linç etmek isteyenler, polis ekipleri tarafından engellendi. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Selahattin Yalnız, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ