Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 22 Mart'ta kaybolan Şaban Ataş'ın aranması, Müge Anlı'nın programında dikkat çeken bir gelişmeye neden oldu. Programa katılan eski eşi Emine Karabulut'un itirafları, olayın seyrini değiştirdi.

Geçtiğimiz hafta Bahri Ataş'la birlikte Müge Anlı'nın programına konuk olan Emine Karabulut, eski eşi olan ancak aynı evde yaşamaya devam ettiği Şaban Ataş'ı aramak için stüdyoya gelmişti. Ancak programda ortaya çıkan şok edici itiraflar, herkesi derinden sarsacak nitelikteydi.

Muge Anlida Soke Eden Itiraf Iple Bogarak Oldurmusler (2)

Emine Karabulut'un, 52 gündür kayıp olan inşaat işçisi ve üç çocuk babası Şaban Ataş'ın öldürüldüğünü söylemesiyle atmosfer gerilmişti. Karabulut'un ifadesine göre, programda kendisiyle birlikte yer alan Burhanettin Öztürk ile Ataş arasında kahvaltı sırasında yaşanan bir tartışma sonucunda Öztürk, Şaban Ataş'ı iple boğarak öldürmüştü.

Cinayeti programın sonunda Müge Anlı'ya itiraf eden Karabulut, "Kahvaltı sırasında Burhanettin Öztürk, Şaban ve ben oturuyorduk. Aralarında kavga çıktı. Burhanettin, Şaban'ı iple boğdu. Ardından cesedi götürdü." şeklinde konuştu.

Muge Anlida Soke Eden Itiraf Iple Bogarak Oldurmusler (1)

Emine Karabulut'un cesedin gömülü olduğu yeri açıklamasının ardından, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri belirtilen yere yönlendirildi. Bölgede yapılan aramada, üzeri taşlarla örtülü bir erkek cesedi bulundu ve bu cesedin Şaban Ataş'a ait olduğu tespit edildi. Bu gelişmelerin ardından, Emine Karabulut ile Burhanettin Öztürk ve bir şüpheli daha gözaltına alındı.

Emine Karabulut, bugün yayın esnasında yaptığı açıklamada; Şaban Ataş'ın kıyafetlerini hemen, telefonunu ise 8 gün sonra aynı sobada yaktığını itiraf etti.

Emine Karabulut itirafında, "Her şey benim yüzümden oldu. 'Senin için yaptım' dedi. Şaban'dan dayak yediğimde Burhan koşuyordu. O alıyordu elinden." dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi