Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 22 Mart'ta kaybolan Şaban Ataş'ın aranması, Müge Anlı ile Tatlı Sert programında dikkat çeken bir gelişmeye neden oldu. Programa katılan eski eşi Emine Karabulut'un itirafları, olayın seyrini değiştirdi. Peki Şaban Ataş'ı kim öldürdü? Burhanettin Öztürk kimdir? İşte detaylar...

Şaban Ataş'ı kim öldürdü?

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki inşaat ustası Şaban Ataş, 52 gün önce kaybolmuştu. Ancak sonunda gerçek ortaya çıktı: cinayete kurban gitmişti. Ataş'ın eski eşi Emine Karabulut, Müge Anlı'nın programında yaptığı açıklamada, beraber programa katıldığı Burhanettin Öztürk'ün Ataş'ı tartışma esnasında iple boğarak öldürdüğünü ve cesedini gömdüğünü itiraf etti. Polis, Karabulut'un bu itirafları üzerine harekete geçerek, Karabulut ile birlikte Burhanettin Öztürk ve bir şüpheliyi daha gözaltına aldı.

Muge Anlida Soke Eden Itiraf Iple Bogarak Oldurmusler (2)

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası inşaat işçisi Şaban Ataş (52), geçen 22 Mart'ta ortadan kayboldu. Yakınları kendisine ulaşamayınca, bir gün sonra polise kayıp başvurusunda bulundu. Ancak, güvenlik güçlerinin tüm çabalarına rağmen Ataş'a ulaşılamadı. Ataş'ın eski eşi Emine Karabulut (44), bir televizyon programında cinayeti itiraf etti. Karabulut, "Burhanettin, Şaban'ı iple boğdu. Ardından cesedi götürdü" dedi. Polis, Karabulut'un ifadesi üzerine harekete geçerek, cesedi gömüldüğü yerde buldu. Cesedin Ataş'a ait olduğu belirlendi ve üç kişi gözaltına alındı.

Muge Anlida Soke Eden Itiraf Iple Bogarak Oldurmusler 3

Burhanettin Öztürk kimdir?

Muğla'dan kaybolan Şaban Ataş'ın kuzeni, Şaban'ın eşi Emine Karabulut ve oğlunun kaybolma olayında şüpheli olduklarına dair açıklamalarda bulunmuştu. Emine Karabulut'un sevgilisi olduğu iddia edilen Burhanettin Öztürk, Müge Anlı programında Şaban Ataş'a dair bildiklerini anlatmak üzere stüdyoya gelmişti.

Burhanettin Öztürk, Şaban Ataş ile ilişkilerini "Biz Tom ve Jerry gibiydik, ayrılmaz bir ikiliydik" şeklinde ifade etmişti. Ayrıca, Şaban'ın kaybolmasından sonra Emine Hanım ile birlikte yayla evine eşya taşıdıklarını da belirtmişti.

Muge Anlida Soke Eden Itiraf Iple Bogarak Oldurmusler (1)

Emine Karabulut, eşinin kaybolmasının ardından verdiği şüpheli ifadelerle dikkat çekiyordu. Eşinin hayatta olmadığını ima eden Emine Karabulut, "Önce başka bir kadına gittiğini düşünüyordum ama öldürülmüş olabilir" şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ