Muaythai Milli Takımı, Yunanistan'da başlayacak olan Dünya Muaythai Şampiyonası'nda madalya kazanarak dönme hedefiyle dolu.

İstanbul'daki yoğun kamp sürecinin ardından, Muaythai Milli Takımı 43 sporcu ve 11 antrenörden oluşan kadrosuyla Patras kentinde düzenlenecek olan şampiyonaya katılmak üzere yola çıktı.

Muaythai Milli Takımların Sportif Direktörü Göksel Cingöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, organizasyona binin üzerinde sporcunun katılacağını belirtti. Şampiyonada 23 yaş altı ve büyükler kategorilerinde mücadele edecek olan milli sporcuların madalya için ter dökeceğini ifade etti. Cingöz, "Bu şampiyona bizim için son derece kritik. Kayseri'den 9 sporcumuzla katılacağımız bu turnuvada, hem şehrimizi hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz. Sporcularımız, milletimizi en iyi şekilde temsil etmek için sahada sonuna kadar mücadele edecekler. Yaklaşık 100 ülkeden sporcuların katılması bekleniyor. Biz de bu ülkelerin sporcularıyla yarışarak, milli sporcularımızın zaferle dönmesini bekliyoruz. Kafilede bulunan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi.

"Hedefimiz dünya şampiyonluğu"

Beden eğitimi öğretmeni ve milli takım antrenörü Nazım Yorulmaz, sporculara başarılar dileyerek ortak hedeflerinin şampiyonluk olduğunu vurguladı. Yorulmaz, "Yunanistan'da elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Milli takıma gittiğinizde benim sporcum yok, bizim sporcumuz var. Yani 43 sporcu var ve hepsi de vatan, millet, bayrak için bizim sporcumuz. Evdeki evlat neyse, sporcularımız da odur. Hedefimiz dünya şampiyonu olmak. Birincilik için elimizden geleni yapacağız. Bu yıl da milli takım olarak birinci olacağız" şeklinde konuştu.

Milli takım antrenörü Yücel Haspolat ise 3 sporcusuyla şampiyonaya katılacaklarını belirtti. Haspolat, her sporcuyla ayrı ayrı gurur duyduklarını ifade ederek, "Şampiyonada milli takım olarak 5 altın madalya alırsak, bu bizim için büyük bir başarı olur. Bu hedefe ulaşacak güçteyiz. Çocuklarımızla birlikte yoğun bir çalışma süreci geçirdik. Sporcularımız Türkiye'de kendilerini kanıtlamış kardeşlerimiz. Emeklerimizin karşılığını alacağız, inşallah" dedi.

Antrenörlerden Kevser Bilgin de kampın oldukça verimli geçtiğini belirterek, altın madalya için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Bilgin, İstiklal Marşı'nı tüm dünya ülkelerinin katıldığı bu organizasyonda gururla dinleteceklerini vurguladı.

Kaynak: AA