Fenerbahçe, Jose Mourinho'nun teknik direktörlüğüne getirilmesinin ardından transfer atağına geçti. Mourinho'nun listesindeki hücum bölgesi için büyük bir adım atan sarı-lacivertliler, Manchester United'ın genç yeteneği Mason Greenwood'u takip ediyor.

Mourinho'nun Hedefi: Greenwood Transferi

Jose Mourinho'nun Fenerbahçe'ye gelmesiyle birlikte transfer çalışmaları hız kazandı. İngiliz ve İtalyan basınında çıkan haberlere göre, Fenerbahçe, genç yetenek Mason Greenwood'u kadrosuna katmak için harekete geçti.

Fenerbahçe'nin bu hamlesi sadece Türkiye sınırları içinde değil, Avrupa'nın önde gelen kulüplerini de harekete geçirdi. Barcelona, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Napoli ve Juventus gibi dev kulüplerin de Greenwood'u takip ettiği bildiriliyor.

Mason Greenwood'un geçtiğimiz sezonu LaLiga'da Getafe formasıyla kiralık geçirmesi, geleceği hakkında belirsizlikler yaratmıştı.

Kiralama Seçeneği Gündemde

Sarı-lacivertliler, Mason Greenwood'u kiralama seçeneğini değerlendiriyor. Güncel piyasa değeri 25 milyon euro olan genç yetenek, Fenerbahçe'nin hedefleri doğrultusunda önemli bir adım olarak görülüyor.

Jose Mourinho'nun geçmişte Manchester United'ı çalıştırırken 15 yaşındaki Greenwood'u keşfettiği biliniyor. Mourinho, genç yeteneği geleceğin yıldızı olarak tanımlamış ve onu ABD kampına dahil etmişti. Greenwood, bu sezon Getafe formasıyla 36 maçta 10 gol ve 6 asistle önemli bir performans sergiledi.

Mason Greenwood'un geçmişte sosyal medyada tecavüz ve ölüm tehditi iddialarıyla suçlanması gündeme gelmişti. Ancak, İngiltere Kraliyet Savcılık Servisi tarafından yapılan açıklamada, suçlamaların düştüğü ve Greenwood'un beraat ettiği belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi