Reklam
Reklam

Moda dünyasının gözü İzmir'de

Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan İzmir FashionWeek etkinliği ile moda dünyasının gözü İzmir’de olacak. 17-19 Aralık tarihlerinde Alsancak Gar’da gerçekleştirilecek fuara, yerli yabancı çok sayıda moda ve tasarımcı katılacak

Moda dünyasının gözü İzmir'de
04 Aralık 2019 - 14:59
Reklam

KENAN YEŞİL

Yedinci kez düzenlenecek olan İzmir FashionWeek etkinliğinin tanıtım toplantısı Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD)’nde gerçekleştirildi.Toplantıya EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, İzmir FashionWeek’in Kurucusu Akif Örük, Eski EGSD Başkanı Mukadder Özden, Türk Kızılayı Ege Bölgesi Genel Müdürü Gökay Gök, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği (İMOT) Sekreteri Yiğit Eryendi ve çok sayıda modacı katıldı. 17-19 Aralık tarihleri arasında Tarihi Alsancak Garı’nda gerçekleşecek olan kentin en prestijli moda organizasyonuna Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinden moda dünyasının önemli isimleri katılacak.


Tasarım kenti İzmir

Toplantıda konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, etkinliğin yedinci kez gerçekleşeceğini hatırlatarak, 3 gün boyunca çok kıymetli tasarımcılar ve firmaların kreasyonlarını sergileyeceğini belirtti. İzmir’in bir tasarım kenti olduğunun altını çizen Ertuğrul, tasarımcılara büyük önem verdiklerini söyleyerek, “Ünlü mankenlerin defileye eşlik edeceğini söyleyerek tüm günlerin dolu dolu geçecek. Tasarım olmadan marka oluşturmanız mümkün olmuyor, biz dernek olarak bunun çok üzerinde duruyoruz. Yılda yaklaşık 3 tasarım yarışması yapıyoruz. Gelinlik Fuarı’nda da tasarım yarışması gerçekleştiriyoruz. Bu yarışmalarda ve diğer etkinliklerde tasarımcıları desteklemeye çalışıyoruz. Bu anlamda İzmir’deki bu değeri basın dahil her kesim desteklemeli. İzmir bu anlamda büyük bir kaynağa sahip. Etkinliğimiz Büyükşehir Belediyesi, Ege İhracatçı Birlikleri, EGSD, TürkKızılayı, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği sponsorluğunda gerçekleşecek. Şimdiden tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi.


Yılda 2 kere olsun önerisi

Akif Örük de konuşmasında gelecek süreçte etkinliğin yılda 2 kere olması konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bu yıl Türk Kızılay’ı ile bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştireceklerini belirterek bir ilke imza atacaklarını vurguladı. Örük, “Yılda iki defa yapabilirsek kentimizdeki sektör dinamikleri için çok önemli bir adım olacak. Firmalarla tasarımcıları eşleştirmek, sektöre yeni ve genç tasarımcılar kazandırmak amacıyla bu organizasyonu sürdürüyoruz. Bu yıl da Türkiye’den önemli mankenlerimizi ağırlayacağız. Ancak isim açıklamak istemiyorum çünkü tasarımcılarımızın önüne geçmesini istemiyoruz. İzmir’de ciddi anlamda iyi tasarımcılar var. Bu tasarımcıların parlaması gerekiyor, aksi durumda biz bunları kaybediyoruz. Bu yıl ilk defa Türk Kızılay ile bir işbirliği yaparak ülkemizde bir ilke imza attık. Kök hücre ve kan bağış standı kurulacak ve katılımcılarımızın gönüllü olması için davette bulunacağız. Mankenlerimiz, tasarımcılarımız, modacılarımız gönüllülük esasıyla bağışçı olacak” ifadelerine yer verdi. Türk Kızılayı Ege Bölgesi Genel Müdürü Gökay Gök ise fuarda toplum tarafından tanınan isimlerin bağışçı olmasının farkındalık yaratmak adına önemli olduğunu vurguladı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam