Reklam
Reklam
Reklam

Mobilya'nın kalbi İzmir'de atıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle İzmir’de bir yıldır yapılamayan fiziki fuar hasreti, 32. MODEKO İzmir Mobilya Fuarı ile son buldu. Uzun bir aradan sonra fiziki bir fuara ev sahipliği yapan Fuar İzmir’de pandemi tedbirleri de alındı. İş dünyasının fuar hasretini sona erdiren organizasyon mobilya sektörünün motivasyon kaynağı oldu

Mobilya'nın kalbi İzmir'de atıyor
06 Nisan 2021 - 12:10
Reklam

KENAN YEŞİL

Pandemi nedeniyle uzun süredir İzmir’de gerçekleştirilemeyen fiziki fuar hasreti, 32. MODEKO İzmir Mobilya Fuarı ile son buldu. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunca belirlenen koronavirüs pandemisi tedbirlerini yerine getirilerek gerçekleştirilen fuarın açılış kurdelesi yoğun bir katılımla kesildi. 9 Nisan’a kadar sürecek olan 32. MODEKO İzmir Mobilya Fuarı, iş dünyasının fuar hasretini sona erdiren organizasyon mobilya sektörünün motivasyon kaynağı oldu. Fuarın açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cahit Doğan Yalçın, EFOR Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, ilçe belediye başkanalrı, oda ve borsa temsilcileri ve sektör temsilcileri katıldı.

“Fuarlar şehri olmaktan vazgeçmedik”

Pandemi sürecinde sektörün ciddi kayıplar yaşadığını ifade eden Soyer, Ev ve ofis mobilyalarından bahçe mobilyalarına sektörün en prestijli 300 markasının yer alacağı fuarımız Orta Doğu, Balkanlar, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri dâhil pek çok ülkeden profesyonel ziyaretçi ve alım heyetlerini ağırlayacak. Ayrıca, başta Aydın, Muğla, Manisa, Antalya, Adana, Ankara olmak üzere çevre il ve bölgelerinde mobilya ihtiyacını karşılayacak. Pandemi süreci boyunca dünyanın hiçbir yerinde gerçekleşemeyen fuarlar nedeniyle sektör çok ciddi kayıplar yaşadı. Bu sıkıntılı süreçte de fuarlar şehri İzmir olmaya devam etmeye gayret ettik. Sektörün kayıplarını azaltmak ve fuarcılığı yeniden canlandırmak adına fuarlarımızı dijital ortama taşıdık. İZFAŞ aracılığı ile tamamını İzmirli yazılımcıların geliştirdiği alt yapı sayesinde Fuarİzmir’in 3 boyutlu modellemesi sanal platforma dönüştürüldü. Böylece kendi alt yapımızla fuarlarımızı sanal ortamda gerçekleştirdik.  İzmir ekonomisine katkı vermeye gayret ettik” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından törene katılanlar pandemi kurallarına uyarak MODEKO’daki ilk ziyaretlerini gerçekleştirdi. Son trendleri ilk kez gören davetliler ve sektör profesyonelleri takdirlerini dile getirirken ürünler hakkında da geniş bilgi aldı.

Seçkin 300 fuar katılımcısı

Sektörün en prestijli 300 e yakın markasının yer aldığı MODEKO 2021 Fuarında yerli ve yabancı nitelikli ziyaretçiler ağırlanmaya başlandı. Fuara Ortadoğu ülkelerinden  Lübnan, Katar, Umman, Irak, Suriye, Dubai, Filistin Libya ve Sudan’dan alım heyetleri gelecek. Balkan ülkelerinden Sırbistan, Kosova, Bosna Hersek, Arnavutluk ile Rusya ve Türk Cumhuriyetleri dahil bir çok ülkeden EFOR Fuarcılığın organizasyonlarıyla gelecek ziyaretçi ve alım heyeti fuar alanında olacak. Aydın, Manisa, Muğla, Antalya, Adana ve Ankara başta olmak üzere çevre il ve bölgelerden de mobilya ihtiyacını karşılayacaklar MODEKO’ya katılım sağlayacak.

Sağlıkla ve güvenle ziyaret

MODEKO 2021 Mobilya sanayinin önemli temsilcilerini, yurtiçi ve yurtdışı sektör profesyonelleri ile sosyal mesafe düzenlemesi, yoğunluk kontrolü, HES uygulaması, hijyen malzemeleri dağıtımı, maske temini, giriş güvenliği gibi tüm sağlık önlemlerinin alındığı ve başarılı bir şekilde uygulandığı güvenli alan belgesi alan Fuarİzmir de bir araya getirecek. AA


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test