Milli Takımımız, EURO 2024 hazırlıkları kapsamında İtalya ile oynanan hazırlık maçında önemli bir kayıp yaşadı. Maçın ilerleyen dakikalarında sakatlanan milli futbolcumuz Ozan Kabak, sedyeyle oyun alanını terk etmek zorunda kaldı ve hemen hastaneye götürüldü. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ozan Kabak’ın son durumuna ilişkin yaptığı açıklamayla taraftarları üzdü.

Ozan Kabak, EURO 2024 Geniş Kadrosundan Çıkarıldı

Milli Futbolcu Ozan Kabak Euro 2024 Kadrosundan Cikarildi

Dün akşam oynanan İtalya - Türkiye özel maçı sırasında yaşadığı sakatlık sonucu sedyeyle oyundan çıkarılan ve hastaneye götürülen Ozan Kabak'ın muayene ve tetkikleri tamamlandı. TFF’den yapılan açıklamaya göre, Ozan Kabak’ın sağ diz ön çapraz bağlarında yırtık tespit edildi. Bu ciddi sakatlık nedeniyle 24 yaşındaki defans oyuncusu, EURO 2024 geniş kadrosundan çıkarıldı. TFF, Ozan Kabak’a geçmiş olsun dileklerini ileterek, bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulundu.

EURO 2024 Öncesi 3. Sakatlık

Ozan Kabak’ın sakatlığı, A Milli Takım için büyük bir darbe oldu. EURO 2024 öncesi sakatlık nedeniyle kadrodan çıkarılan 3. isim olan Ozan Kabak’tan önce, milli futbolcularımız Çağlar Söyüncü ve Enes Ünal da benzer sebeplerle kadrodan çıkarılmıştı. Bu sakatlıklar, Milli Takımımızın savunma ve hücum hattında önemli eksikliklere neden oluyor.

Kaynak: Haber Merkezi