Millet İttifakına halel gelmez

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yaptıkları istihdam taleplerinin şu ana kadar karşılanmadığını belirten İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, taleplerini yineleyerek, “Karşılanmazsa dünyanın sonu değil. Karşılanmadı diye aleyhlerinde mi konuşacağız. Millet İttifakına İzmir’de halel gelmez” dedi

Millet İttifakına halel gelmez
29 Haziran 2020 - 07:30 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 11:22

KENAN YEŞİL-ÖZEL HABER

İYİ Parti’nin,31 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde İYİ Parti teşkilatına mensup kişilerin istihdam edilmesi yönündeki talepleri henüz karşılanmadı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, partisinin İzmir İl Kongresi’ndeİYİ Partili kişilerin Büyükşehir’de istihdam edilmemesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesindeki atamalarla ilgili yaptığı çıkışın yankıları sürüyor. Dervişoğlu’nun sert çıkışının ardından konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Bizim ağzımızdan şu kadar personel istihdam edin diye bir söz çıkmadı. Biz talep ettik. Onlarda peki bakarız dediler. Karşılandı mı hayır karşılanmadı. İnşallah karşılanır. Karşılanmazsa dünyanın sonu değil. Karşılanmazsa Millet İttifakına İzmir’de halel gelmez” dedi.

Demokrasi yolculuğu

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin(CHP) demokrasi yolculuğuna çıktığını belirten Hüsmen Kırkpınar, “İYİ Parti ve CHP bir yolculuğa çıktı. Yanlarına Saadet Partisi ve Demokrat Parti katıldı. Bu yolculuğun adı demokrasi yolculuğu. Parlamenter sisteme dönmenin olmazsa olmaz şart olarak gördükleri bir yolculuk başlattılar. Bunun içerisinde Kılıçdaroğlu’ndan15 milletvekili olursa seçime girebileceği, aslında teşkilat yapılanmasını tamamladığı belirtildi. 15 mevcutlu yerde 10 kişi gelmiş 5’i ret diyor ve Pazar günü karar veriyor. 5 milyon kişinin oy verdiği parti ortaya çıktı. Bunu İYİ Partililer hiçbir zaman unutmaz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun demokrasi adına bu fedakarlığı ve 15 milletvekili unutulmaz. Parlamentoya girdikten sonra yerel seçimler oldu. Yerel seçimlerde de İstanbul’u alan Türkiye’ye alır düşüncesi var ülkemizde. Genel başkanımız 13 günde, günde 3 miting yaparak İstanbul’un tamamına gezdi. Korku duvarını İstanbullular yıktı.  Bu korku duvarının yıkılmasında AK Partililerde vardı. Kağıthane’den Üsküdar’dan hatta Fatih’ten bile belli. Ankara’da da bu başarıldı. İzmir’de CHP,İYİ Parti’nin desteği olmadan kazanır mıydı? Evet kazanırdı. Antalya’da İYİ Parti devreye girdi” diye konuştu.

Hükümet çare bulmalı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden talep ettikleri istidamla ilgili açıklamalarda bulunan Kırkpınar, taleplerinin halen devam ettiğini söyledi. Taleplerinin karşılanmaması durumunda dünyanın sonu olmayacağını ifade eden Kırkpınar, Millet İttifakı’na İzmir’de helal gelmeyeceğini vurgulayarak, “Siz bir yolculuğa çıkmışsınız, hedefiniz belli. Demokrasi için yol yürümeye çıkmışsınız. 100 kişinin bin kişinin istihdam edilmesinin tabii ki arzu ederim, teşkilatımızın insanlarını da işe alsınlar. Türkiye’nin temel problemi işsizlik. Bir evde 3 kişi işsizse İYİ Parti teşkilatından birinin alınması yönünde taleplerimiz oldu. Bizim talebimizde şu kadar personel istihdam edin diye bir söz çıkmadı. Biz talep ettik. Onlarda peki bakarız dediler. Karşılandı mı hayır karşılanmadı. İnşallah karşılanır. Karşılanmazsa dünyanın sonu değil. Karşılanmadı diye aleyhlerinde mi konuşacağız. İttifakının aleyhine mi olacağız. Böyle bir şey olabilir mi?Karşılanmazsa Millet İttifakına İzmir’de halel gelmez.İşsizliğin partisi olmaz. Her işsize devletin çare bulması gerekir. Sağlam bir demokrasi işleyen bir hukukunuz varsa yatırımcı zaten geliyor. Bu sadece belediyenin işi değil. 28 bin personeli olan büyükşehir belediyesinde bir 28 bin kişi daha alsalar bir o kadar daha işsiz dışarıda olacak” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test