Eski Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Mike Tyson ile YouTuber ve dövüşçü Jake Paul arasındaki heyecanla beklenen boks maçının yeni tarihi nihayet belli oldu. İkili, 15 Kasım 2024 tarihinde Teksas'taki AT&T Stadyumu'nda ringe çıkacak.

Boksseverlerin büyük ilgi gösterdiği bu müsabakanın asıl tarihi, 20 Temmuz 2024 Cumartesi günü olarak planlanmıştı. Ancak, Tyson'ın geçtiğimiz hafta uçakta rahatsızlanması sonucu maçın ertelenmesi gündeme gelmişti. Tyson, yaşadığı rahatsızlıkla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: "Destekleri ve anlayışları için dünya çapındaki tüm hayranlarıma teşekkür etmek istiyorum. Ne yazık ki ülserimin şiddetlenmesi nedeniyle doktorum bana dinlenmem ve iyileşmem için antrenmanlarımı birkaç hafta hafifletmem tavsiyesinde bulundu."

Ancak, bu rahatsızlık Tyson'ın motivasyonunu etkilemediğini belirtti ve Jake Paul'a meydan okudu: "Vücudum genel olarak 1990'ların başından bu yana olduğundan daha iyi durumda ve yakında tam antrenman programıma geri döneceğim. Jake Paul, bu sana biraz zaman kazandırmış olabilir ama sonunda yine de nakavt olacaksın ve boksun tamamen dışında kalacaksın. Herkese teşekkür ediyorum ve bu yılın sonlarında unutulmaz bir performans sergilemek için sabırsızlanıyorum" ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Bu büyük karşılaşma, canlı yayınlar konusunda adım atan Netflix'in radarında da. Platform, Mike Tyson ve Jake Paul'un mücadelesini yayımlayacak. Normalde 20 Temmuz 2024 tarihinde yapılması beklenen maçın ertelenmesiyle ilgili Netflix, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuru ile hayranlarını bilgilendirdi. Heyecan dorukta, boks dünyası bu büyük mücadeleyi sabırsızlıkla bekliyor.

Kaynak: Haber Merkezi