Seçim atmosferi MHP'nin Çayıralan'daki Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaygısız etrafında yoğunlaşıyor. Kullanıcıların merak ettiği soru işaretleri arasında öne çıkan MHP Yozgat Çayıralan Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaygısız kimdir? sorusu, siyasete dair pek çok detayı içinde barındırıyor. Bu yazıda, Ahmet Kaygısız'ın hayatına, politik kariyerine ve Çayıralan için öngördüğü projelere dair detaylı bir bakış sunacağız. İşte detaylar...

MHP Yozgat Çayıralan Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaygısız kimdir?

Hamburg, Almanya'nın doğusunda 1979 yılında dünyaya gelen Ahmet Kaygısız, Türkiye'de eğitim ve yönetim alanında önemli bir kariyere sahip bir isim olarak dikkat çekiyor. Kaygısız, ilk, orta ve lise eğitimini tamamlayarak 1998 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde eğitim hayatına başladı ve 2002 yılında başarıyla mezun oldu.

Eğitim kariyerine 2002 yılında Iğdır'ın Aralık ilçesinde Kırçiçeği Köyü'nde sınıf öğretmeni olarak adım atan Kaygısız, 2005 yılında müdür yardımcılığı sınavını kazanarak Iğdır Halk Eğitim Merkezi'nde müdür yardımcısı olarak göreve başladı. Bu dönemde Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü'nde proje ekibinde yer alarak önemli projelerde koordinatörlük görevlerini üstlendi, özellikle 'Iğdır Haydi Kızlar Okula' gibi toplumsal projelerde etkili bir rol oynadı.

Kaygısız, Iğdır'daki görev sürecinde aynı zamanda yerel sanat ve zanaat projelerinde de aktif olarak yer aldı. Daha sonra Çayıralan'ın Çokradan Mahallesi'ndeki Şehit İsmail Genç İlkokulu'nda okul müdürü olarak atanarak yönetim kademelerinde de kendisini kanıtladı. Ardından bir yıl Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu, beş yıl da Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda okul müdürlüğü görevlerinde başarıyla bulundu. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'na kazandırdığı çocuk kütüphanesi projesiyle öğrencilere daha geniş bir dünya sunmayı amaçladı.

2019-2023 yılları arasında sınıf öğretmeni olarak aktif olarak görev yapan Ahmet Kaygısız, 1 Aralık 2023'te öğretmenlik görevinden istifa ederek Çayıralan Belediye Başkanlığı için adaylık sürecini başlattı. Çayıralan'ın sevilen simalarından biri olan Kaygısız, eğitimde ve yönetimdeki deneyimiyle ilçesine hizmet etmeye devam etme kararlılığını sürdürüyor.

Kaynak: Haber Merkezi