Reklam
Reklam

MHP'den çok sert Soyer eleştirisi

MHP İzmir milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e çok sert bir şekilde eleştirdi

MHP'den çok sert Soyer eleştirisi
04 Aralık 2019 - 14:53
Reklam

Soyer’in hizmet için değil külfet için göreve geldiğini belirten Osmanağaoğlu, Büyükşehir bünyesinde bulunan aralarında binek araçların da olduğu 110 aracın kayıp olduğunu iddia etti

KENAN YEŞİL

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İzmir Milletvekili, MYK Üyesi Tamer Osmanağaoğlu güncel siyasi gelişmeler ve İzmir konuları hakkında basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasına Gaziemir’de Alevi bir ailenin evinin duvarına çizilen çarpı işaretine ilişkin açıklamalarda bulunarak başlayan Osmanağaoğlu, alevi vatandaşları hedef alan bu girişimi nefretle kınadığını söyledi. Türkiye’nin son 30 yılını ilgilendiren bir terör problemi olduğunu dile getiren Osmanağaoğlu, terörle mücadele eden Mehmetçikin her zaman yanında olduklarını ifade etti. Öte yandan Tamer Osmanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e çok sert bir şekilde eleştirdi.

“Terörle aynı çizgide”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in terör örgütü ile aynı çizgiden siyaset yaptığını savunan Osmanağaoğlu, “Hatta bu çizginin Atatürk’ün partisini çepeçevre kuşatmasına, CHP’yi işgal etmesine öncülük edenler arasındadır. Şu ana dek PKK’ya ve onun yan kuruluşlarına verdiği her destek Tunç Soyer’in taammüden gerçekleştirdiği hamlelerdir. Soyer’in geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım’ çıkışı hala hafızalarda tazedir. Ne hikmetse Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakan Tunç Soyer, Güneydoğu’daki vatandaşların derdini Ankara’ya yani Türk devletine bırakmak istemektedir. Tunç Soyer’in önerdiği yapı bellidir. Kendisinin söylemleri; merkeze karşı çevrenin yükseleceği otoritenin bölüneceği bir yerel yönetim modelini işaret etmektedir. Belediyelerden öz yönetime giden yolu inşa etmek isteyen HDP de bu yerel yönetim modelinin savunucusudur. Çünkü seçilen başkanları milletin hizmetkarı değil, gölünmüş bir toprağın yöneticisi haline getirmek ancak bu modelle mümkündür. HDP’nin mazbatalı teröristleri daha güçlü, Ankara daha zayıf olursa, terör politikaları başarıya ulaşacaktır” dedi.

“Hizmet değil külfet”

Soyer'in ,İzmir'in bütçesini, prestijini, gücünü kendi kirli planlarına alet etmekten çekinmediğini dile getiren Tamer Osmanağaoğlu, İzmir'de yaşanan 21 saatlik su ve elektrik kesintilerine tepki göstererek şöyle konuştu: “Seçilir seçilmez PKK ve FETÖ ile iltisakları sebebiyle açığa alınanları İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinden istihdam etme planından bahsetmesi de bundandır. Çünkü kendisi İzmir’e hizmet için değil İzmirliye külfet için göreve gelmiştir. İzmirliyi karanlığa gömen, İzmir'den bir damla suyu esirgeyen bu zihniyet; bu güzel şehri taş devrine geri götürmüştür. İZSU deyince İzmirlinin aklında su değil susuzluk; hizmet değil, haraç gelmektedir. Fakat İzmir’in su idaresinden sorumlu kurum İZSU, insanlarımıza eriştiremediği şebeke suyunun yerine bir alternatif geliştirmiştir. Temizlik yapıldığı gerekçesiyle mazgallara ve borulara basınçlı su tutan İZSU Buca’da evleri lağım suyunun basmasına sebep olmuştur. Orman köylerine standart tarifeden su vererek Bayındır ilçemizdeki vatandaşlara yüzde 924 zamlı fatura yollayan aynı kurumdur. İZSU deyince artık İzmirlinin aklına su değil susuzluk; hizmet değil haraç gelmektedir.”

110 araç kayıp

Geçtiğimiz hafta İzmir Büyükşehir Belediyesi 2020 yılı mali bütçesi meclis kararıyla belirlenirken Tamer Osmanağaoğlu da konu hakkında açıklamalarda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan aralarında binek araçların da olduğu 110 aracın kayıp olduğunu iddia eden

Osmanağaoğlu, Başkan Soyer’den bu konu hakkında açıklama beklediklerini söyledi. Tunç Soyer’in İzmirlinin geleceğini bankalara ipotek ettirdiğini belirten Osmanağaoğlu, “Kendi adına 200 milyon, İZSU adına 220 milyon, ulaşım hizmetlerinden sorumlu ESHOT adına 50 milyon borçlanma yetkisi alan Soyer, sadece 7 ayda 470 milyonluk bir başka faturayı İzmir’e kesmiştir. Kendisinin döneminde envanterde göründüğü halde kaybolan 110 araç, bulunduğu takdirde 60 yaş üzeri İzmirli vatandaşlarımızın hizmetine verilmelidir. Ayrıca makam araçlarını da bu meseleye tahsil etmeli ve İzmir’in dünü, geçmişi olan insanlarımıza karşı yaptığı ayıbı temizlemelidir. Hem bu sayede Soyer, piar çalışmaları için ve bol bol reklamını yaptığı bisikletine kavuşacak, işine gerçekten bisikletle gitme imkanı bulacaktır” dedi.

Haraç mezat satılmaya çalışılmaktadır

İstanbul’da bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait binanın satışını da değerlendiren Osmanağaoğlu, “Yakın zamanda İzmir’i tanıtmak için Hong Kong, Brüksel ve Moskova’da temsilcilikler açmak için meclisten izin alan Soyer, bu binayı bir temsil merkezi olarak kullanmayı düşünmemektedir. İzmir’i bir turizm kenti haline getirmek için çok uygun bir merkez olabilecek bu bina Soyer yönetimi tarafından haraç mezat satılmaya çalışılmaktadır. Bu satış hırsının sebebi ise bellidir. Kendisi malı mülkü satıp yarın yokmuşçasına harcayan bir karakter yapısına sahiptir” diye konuştu.

İmamoğlu’na kıyak mı geçiliyor?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi imalatı olan İzmir Su yerine Hamidiye Suyuna geçişini eleştiren Osmanağaoğlu, “Hem CHP İzmir İl Başkanlığı hem de Soyer’in eski başkanı olduğu Seferihisar Belediyesi İBB’ye ait olan Hamidiye Su’ya abone olacaklarını belirtmiştir. Büyükşehir’in suyu olan İzmir Su markasının temizlik açısından bir eksikliği mi vardır ki böyle bir karar alınmıştır? Yoksa Hamidiye su aşkının altında yatan tek sebep Ekrem İmamoğlu’na kıyak geçmek midir?” dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum