Kullanıcılar MetLife nasıl iptal edilir? Bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır? MetLife cayma süresi ne kadar? cevap arıyor. MetLife nasıl iptal edilir? Bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır? MetLife cayma süresi ne kadar? sorularının cevabı haberimizde…

MetLife nasıl iptal edilir?

MetLife iptali, MetLife müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek veya MetLife web sitesinde bulunan iptal formu aracılığıyla yapılabilir.

Müşteri Hizmetleri ile İptal

MetLife müşteri hizmetleri ile iptal etmek için, 0850 222 0 638 numaralı telefonu arayabilir veya 0212 349 44 44 numaralı faksı kullanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri temsilcisine, iptal etmek istediğinizi ve iptal etme nedeninizi bildirmeniz yeterlidir.

İptal Formu ile İptal

MetLife web sitesinde bulunan iptal formunu doldurarak da iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İptal formunu doldurmak için, MetLife web sitesine gidin ve "İletişim" sekmesine tıklayın. "İptal Formu" bağlantısını tıklayın ve formu doldurun. Formu doldurduktan sonra, formu imzalayıp posta yoluyla MetLife'a gönderin.

Cayma Süresi

Bireysel emeklilik sözleşmeleri için cayma süresi 14 gündür. Bu süre, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma süresi içinde, herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeyi feshedebilirsiniz.

Cayma süresi içinde sözleşmeyi feshetmeniz durumunda, ödediğiniz katkı payları size iade edilir. İade, sözleşmenin feshedildiği tarihten itibaren 10 iş günü içinde yapılır.

MetLife iptali işlemini tamamladıktan sonra, MetLife tarafından bir iptal belgesi gönderilecektir. Bu belgeyi saklamak, ileride herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda faydalı olacaktır.

Kaynak: Haber Merkezi