Kamuoyunda geniş yankı uyandıran bir isim olan Metin Cihan'ın kimliği ve suçlarıyla ilgili merak edilenler gündemdeki yerini koruyor. Kullanıcılar, Cihan'ın gizemli geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorlar. Peki, Metin Cihan kimdir? ve Metin Cihan neden aranıyor? İşte, detaylar haberimizde...

Metin Cihan kimdir?

Cihan Yücel, sosyal medyada @metcihan kullanıcı adıyla tanınan Metin Cihan hesabını yönetiyor. Yücel'in doğum tarihi 1979 olarak kaydedilirken, doğum yeri olarak Tunceli belirtiliyor.

Metin Cihan neden aranıyor?

Giresun’un Eynesil ilçesinde, 13 Nisan 2018 tarihinde evinin önünde yaralı bulunup hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümüne dair çeşitli iddialar gündeme gelmişti. Olayla ilgili başsavcılığın açıklamasına göre, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili soruşturma hala Görele Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor ve olayın aydınlatılması için delil araştırması devam ediyor. Rabia Naz Vatan'ın ölümü olayının tanıklarından biri olan Metin Cihan, emniyet tarafından ifade vermek üzere çağrılmıştır.

Ayrıca, Metin Cihan'ın Gezi Parkı protestolarına destek verdiği sosyal medya paylaşımları nedeniyle de ifade vermek üzere emniyete çağrıldığı ortaya çıktı. Cihan, Gezi olaylarıyla ilgili bir tweet nedeniyle ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı. 5 Aralık 2018 tarihli tweet'inde "Pişman değilim, yine olsa yine yaparım #BenDeGeziciyim" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ