İzmir'de bulunan vatandaşlar, bugünün hava durumu hakkında merakla araştırmalarını sürdürüyor. Özellikle yağışın olup olmayacağı konusundaki belirsizlik, şehirdeki insanları endişelendiriyor. Peki, "İzmir'e bugün yağmur yağacak mı?" Konuya yönelik tüm detaylar haberimizde.

Meteoroloji uyarıyor: Sel, su baskını, gök gürültülü fırtına ve dolu yağışı tehlikesi var!

İzmir'e bugün yağmur yağacak mı?

Bugün İzmir'e yağmur yağması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın güneybatısı, Manisa çevreleri ve İzmir'in kuzeyinde gök gürültülü sağanak yağışların olacağını duyurdu. Öğleden sonra başlaması beklenen bu sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olabileceği ve ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara neden olabileceği uyarısında bulunuldu. Bu nedenle halkın dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Meteoroloji'den Uyarı Sağanak Yağış Ve Gökkürültülü Fırtınalar Bekleniyor!

İşte diğer illerde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son tahminlerine göre, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu olacağı, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, Eskişehir, Çankırı, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum ve Kars çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Son Dakika Yağışlar Tüm Türkiye'yi Etkisi Altına Alacak!

Sıcaklıkların bugün batı ve iç kesimlerde 2-5 derece düşmesi, doğu kesimlerde ise 3-5 derece artması öngörülüyor. Yağışların etkili olacağı bölgelerde olası olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Rüzgarın İç Ege ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği de bildirilmektedir. Yağışların etkili olabileceği bölgelerde olası olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi