IVECO, Barselona'da tüm ürün yelpazesini yenilediği lansman etkinliği sırasında Rock & Roll Hall Of Famers Metallica ile tarihi bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Marka, Mayıs-Temmuz 2024 tarihleri arasında kıtadaki stadyumları doldurması hedeflenen M72 Dünya Turu'nun Avrupa ayağında grubu destekleyecek.

IVECO elektrikli, doğal gazlı kamyonlar ve minibüsler Metallica karavanına katılarak hem grubu hem ekipmanlarını Münih, Helsinki, Kopenhag, Varşova ve Madrid'’deki konser alanlarına taşıyacak. Duyuru, IVECO'nun yeni ürün yelpazesinin Metallica’nın hit şarkısı "It’s Electric"in heyecan verici müziğiyle renklendirilen resmi lansman videosuyla son buldu.

IVECO-S-Way-Metallica-Special-Edition-1

'Sürdürülebilir toplumları destekleme ve daha iyi bir dünya için'

İş birliği hakkında konuşan Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, "IVECO'nun 2024 tam ürün yelpazesinin lansmanı, tarihimizde yeni enerjimizden güç alan heyecan verici bir sayfa açan benzersiz bir kilometre taşıdır. Gerçekten heyecan verici bu iş birliğini duyurmak için daha iyi bir ortam olamazdı. Sürdürülebilir toplumları destekleme ve daha iyi bir dünya için sınırları zorlama konusundaki ortak tutkumuzdan hareketle, yeni araçlarımızla bu muhteşem grup ve üyeleriyle 'otoyolda' yolculuk yapmaktan çok mutluluk duyacağız” dedi.

IVECO, grubun 72 Seasons albümünün renklerinde özel olarak tasarlanmış bir görünümle kişiselleştirilmiş elektrikli ve doğalgazlı S-eWay ve S-Way Metallica Special Edition çekiciler sağlayacak. Mat siyah gövde, kabinin yan tarafındaki parlak sarı bir kaplama ile tasarlandı. Ön ızgara ise ikonik airbrushed Metallica logosunu taşıyor. Yine Special Edition Metallica görünümünde olan eDaily ve Daily Natural Gas minibüsleri, konserler sırasında grup üyeleri için servis hizmeti sağlayacak. Yeşil araçlar, Metallica'nın sürdürülebilir bir gösteri deneyimi ve iradesi için her seferinde bir konser olmak üzere karbon ayak izini azaltma hedefine katkıda bulunacak.

Kaynak: Kardelen BUĞDAY