Girişimcilik ekosisteminin tanınan simalarından ve birçok girişimcinin yıllardır hayatına dokunan Merve Bahar'ın ani vefatı nedeniyle; sevenleri, iş arkadaşları ve çevresi büyük üzüntüye boğuldu. Peki Merve Bahar trafik kazası mı geçirdi, neden öldü? 

Merve Bahar Yenibakis

Merve Bahar trafik kazası mı geçirdi, neden öldü? 

Merve Bahar'ın çalıştığı şirket Farklabs, "Sevgili Merve Bahar’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Girişimcilik sektöründe enerjisi ve coşkusuyla tanınan Merve, hepimiz için bir ilham kaynağı oldu. Onun pozitif enerjisi, bitmeyen azmi ve çevresine yaydığı ışıkla hayatlarımızda derin izler bıraktı.Merve, her zaman gülümseyen yüzü ve içtenliğiyle hatırlanacak. Onunla çalışmak bir ayrıcalıktı ve bize kattığı değerler asla unutulmayacak. Bu zor günlerde, ailesine, arkadaşlarına ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Sevgili Merve, seni sevgi ve özlemle anıyoruz. Başımız sağ olsun, mekanın cennet olsun" açıklamasını yaptı. Hatice Camgöz Akdağ da Merve Bahar'ın trafik kazası nedeniyle vefat ettiğini belirterek, "Bölümümüz 2013 yılı İşletme Mühendisliği Mezunumuz çok sevdiğimiz öğrencimiz Merve Bahar’ı trafik kazasında kaybettiğimizi öğrendim. Üzüntüm tarifsiz. Allah rahmet eylesin, tüm İTÜ camiasının başı sağolsun, ailesine sabırlar dilerim" paylaşımını yaptı.

Merve Bahar cenazesi nerede, ne zaman?

Merve Bahar'ın cenazesi 5 Temmuz Cuma (Yarın) İzmir'de yapılacak.

G Rpbt0 Wo A E E M6E

Merve Bahar kimdir?

2013 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olan Merve Bahar, 2014 yılının sonlarından itibaren İTÜ ARI Teknokent yönetici şirketinde marka yönetimi görevini üstlenmiştir. İTÜ Çekirdek, İTÜ Magnet ve Innogate gibi girişimcilik programlarının pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerini yürüten Bahar, Türkiye genelindeki teknoloji girişimcilerine ulaşma ve bu girişimcilerin Kuluçka Merkezi eğitimlerinden faydalanmasını sağlamada önemli rol oynamıştır. Ayrıca, girişimcilik ekosistemindeki yatırımcı ve kaynaklara erişimi kolaylaştırmak amacıyla pazarlama ve iletişim faaliyetlerini koordine etmiş, kurumsal paydaşlarla iş birliği içinde çeşitli programlar yürütmüş ve kurumsal inovasyon programlarının geliştirilmesine katkıda bulunmuştur.

2016-2020 yılları arasında Kasım ayında düzenlenen ve Türkiye’nin önde gelen girişimcilik etkinliği olan Big Bang Start-up Challenge’da proje koordinatörlüğü yaparak, etkinliğin global standartlara ulaşmasında etkili olmuştur. 2021 yılında Fark Labs inovasyon merkezinde ekosistem kurucu olarak, girişimcilik ekosisteminde edindiği deneyimi ve networkünü kurumun pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerine taşımıştır.

Demirören Medya bünyesindeki Dzone Ar-Ge’de Startup İlişkileri & İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmış olan Bahar, Kasım 2023 itibariyle Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş.’de APY TEKMER’de Müdür Yardımcısı olarak pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olmuştur.

Kaynak: Haber Merkezi