A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 çeyrek finaline adını yazdırdıktan sonra kaleci Mert Günok'un Avusturya maçındaki kritik kurtarışı gündemde. Günok, son dakikalarda Baumgartner'in kafa vuruşunu çıkartarak takımının zaferinde önemli bir rol oynadı. Sabah Gazetesi'ne konuşan deneyimli kaleci, duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Öncelikle arkadaşlarım çok iyi mücadele ettiler. İkinci yarı zaman zaman iyi oynayamadığımız anlar oldu ama mücadele konusunda herkes elinden gelenin en iyisini yaptı. Şimdi önümüzde çeyrek final maçımız var. O yüzden ayaklarımız yere sağlam basmalı ve bu karşılaşmaya hazırlanmalıyız. Yine kazanıp hedefe bir adım daha yaklaşmak istiyoruz."

Soyunma odasındaki atmosferi de anlatan Günok, "Söylemesi ayıptır, çok mutluyduk. Duygu yoğunluğu üst düzeydeydi. Herkes kazanmanın haklı gururunu yaşıyor. Ama bir an önce bu duyguları atlatmamız lazım. Bu sevinci bugün yaşayacağız ama ardından hızla Hollanda ile 6 Temmuz'daki maça odaklanmamız lazım" şeklinde konuştu.

Son saniyedeki kritik kurtarışıyla ilgili olarak ise Günok, "Ayaklarımız yere sağlam basmalı sonuna kadar gitmeyi biz de istiyoruz. Tabii ki finali hedefliyoruz. Avusturya maçının özgüveniyle inşallah, neden olmasın diyorum. Son saniyede kurtarışım, takımımızın galip gelmesi ve üzerine yaşadıklarımız bizim için anlatılamaz duygular. Herkes büyük emek ve mücadele örneği sergiledi. Çok güzel bir andı bizim için. Böyle bir kurtarışın özellikle Milli Takım'da olması hayatımda unutulmaz bir an olacak. Belki de en özel an olacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ