86 yaşındaki şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı 86 yaşındaki şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı

Dün akşam saatlerinde, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Nidanur N., eve dönmeye çalışırken, Yenişehir ilçesinin Çiftlikköy Mahallesi'ndeki bir kız öğrenci yurdu önünde, hastanede teknisyen olarak çalışan Ersin K. tarafından pompalı tüfekle vuruldu. Olayın ardından, zanlı olay yerinden kaçarken, her iki bacağından da ağır yaralanan üniversiteli genç kız, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Hastaneye götürülen genç kızın sağ bacağının diz üstünden kesildiği ve sol bacağının ciddi şekilde zarar gördüğü, bu nedenle kızın yoğun bakımda olduğu bildirildi.

Tıp öğrencisinin tedavisi devam ederken, Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kaçan zanlıyı yakalamak için çalışmalara başladı. Ekipler, zanlının Adana'ya kaçtığını tespit ederek başarılı bir operasyonla suç aletiyle birlikte zanlıyı yakalayıp gözaltına aldı.

Zanlı, ayrılığı kabullenemediğini söyledi

Yakalandıktan sonra Mersin'e getirilen zanlının ilk ifadesinde, Nidanur N. ile ilişkilerinin sona erdiğini ve genç kızın kendisini terk etmesine öfkelendiğini ve bu nedenle vurduğunu söylediği öğrenildi.

Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı

Ayrıca, olayın yaşandığı bölgede bulunan bir güvenlik kamerasına olay anı kaydedildi. Görüntülerde, aracında pusuda bekleyen Ersin K.'nın, sokakta evine yürüyen Nidanur N.'nun yanına gidip birden fazla kez pompalı tüfekle ateş ettiği anlar görüntülendi. Ersin K., genç kıza altı el ateş etti ve ardından arabasına binip olay yerinden uzaklaştı. Şüphelinin bu rahat tavırları dikkat çekti.

Kaynak: İHA