Çocuklar Duymasın dizisinin güzel ve akılda kalan oyuncusu Meriç Acemi kimdir, kaç yaşındadır? yanıtına ulaşmak için okumaya devam edin... 

Meriç Acemi kimdir?

Meriç Acemi, Türk senaryo yazarı ve dizi oyuncusu olarak tanınıyor. 4 Haziran 1980'de İstanbul'da doğan Acemi, eğitim hayatına Galatasaray Lisesi'nde başladı ve daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'nde elektrik mühendisliği bölümünden mezun oldu. Senaryo yazma tutkusunu geliştirmek için Londra'da ünlü senaryo yazarı Robert McKee'nin derslerine katıldı.

Kariyerine senarist yardımcısı olarak başlayan Acemi, Süleyman Nebioğlu'nun yanında çalıştıktan sonra reklam yazarlığına adım attı. 2006 yılında, Emret Komutanım dizisinin senaryosunu yazarak televizyon dünyasına adım atan Acemi, 1 Erkek 1 Kadın başlıklı dizinin senaryosunu da kaleme aldı.

Başarılı kariyeri boyunca Aşk Ekmek Hayaller, Mihrap Yerinde, Kiralık Aşk ve Ufak Tefek Cinayetler gibi sevilen dizilerin senaryolarını yazdı. Ayrıca, Ayrılsak da Beraberiz ve Çocuklar Duymasın gibi uzun soluklu dizilerde oyuncu kadrosunda yer aldı.

Son yıllarda ise Netflix'te yayınlanan Aşk 101 ve Show TV'de ekranlara gelen Cam Tavanlar dizilerinin senaristliğini üstlendi. Acemi'nin senaryosunu yazdığı yapımlar arasında Emret Komutanım, 1 Erkek 1 Kadın, Kiralık Aşk, Ufak Tefek Cinayetler gibi çok sayıda sevilen dizi ve film bulunuyor.

Meriç Acemi'nin başarılı kariyeri, 1995 yapımı Reyting Hamdi dizisiyle başladı ve sonrasında birçok dizi ve filmde rol aldı. 2013'te En İyi Uyarlama Senaryo dalında 4. Antalya Televizyon Ödülleri'nde aday gösterildi. 2016'da Türkiye Gençlik Ödülleri'nde En İyi Senarist ödülünü Kazandı. 43. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Komedi Dizisi ödülüne layık görüldü. Ardından 2018'de Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle yeniden En İyi Senarist ödülünü aldı.

Başarılı kariyeri ve ödülleriyle dikkat çeken Meriç Acemi, Türkiye'nin yetenekli isimleri arasında yerini sağlamlaştırmış durumda.

Kaynak: HABER MERKEZİ