Menemen Belediyesi, eğitimde yatırımlarında önemli bir işe imza atack. LGS ve YKS'ye girecek öğrencilerin sınav harçlarını ödeyen, üniversite sınavını kazananlara ve bu yıl üniversiteden mezun olan gençlere can suyu ödemesi olarak 5000 lira ödeyen, 6 binden fazla öğrenciye dijital eğitim paketi dağıtan, MEBGEM'e yeni şubeler ekleyen, Ege'nin en büyük kütüphanelerinin inşaatına başlayan ve bu kütüphanelerde ders çalışacak öğrencilere ücretsiz çorba ve kek çıkaracağını açıklayan Menemen Belediyesi, öğrenci ve velileri düşünerek yeni bir projeye başlıyor.

Karabağlar'da geleneksel ‘Seçilmiş Kadınlar Kahvaltısı’ düzenlendi Karabağlar'da geleneksel ‘Seçilmiş Kadınlar Kahvaltısı’ düzenlendi

VELİLER FORM DOLDURACAK

Menemen Belediye Meclis toplantısında Cumhur İttifakı ve bağımsız belediye meclis üyelerinin oylarıyla, oy çokluğuyla alınan karar doğrultusunda, ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan her bir öğrenci için biner lira eğitim desteği ödenecek. Ödemeler, velilerin dolduracağı formlarda belirtecekleri IBAN numaralarına yapılacak ve Kasım ayının ortasına kadar tamamlanmış olacak.

ADINDAN SÖZ ETTİREN GENÇLER ÇIKARACAĞIZ”

Eğitime desteğin, en büyük öncelikleri olduğunu söyleyen Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, "Menemen Belediyesi olarak bu kentin çocuklarına ve gençlerine iyi bir gelecek sunabilme noktasında kendimizi sorumlu hissediyoruz. Bu sorumluluk dâhilinde çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine, başarısına katkı koyabilmek, eğitimde Menemen'i marka yapabilmek, ilçemizden bilimde, sanatta, sporda ülkemiz ve hatta Dünya'da adından söz ettiren başarılı isimler çıkarabilmek istiyoruz. Geçtiğimiz ay İzmir'de gerçekleştirilen Teknofest’te gördük ki, Türk gençleri biraz destek aldıktan sonra SİHA'lar, KAAN'lar, robotik eller, insansız deniz araçları ve birçok farklı teknolojik ürünü tasarlayıp, ülkemizi gururlandırıyor. Biz de bu süreçte yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerle gençlerimizin yarınlarına bir nebze destek olabilirsek ne mutlu bize" dedi.

Kaynak: Doğukan Fikri Fidan