Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Menemen'de, engelleri kaldıran merkez açıldı

Menemen Belediyesi’nin, engelli vatandaşların hayat kalitesini artırmak, sosyal hayata katılımlarını sağlamak ve iş imkanları yaratmak amacıyla hayata geçirdiği Emiralem Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Çilek Kafe’nin açılışı gerçekleşti

Menemen'de, engelleri kaldıran merkez açıldı
09 Ekim 2019 - 10:33
Reklam

SERCAN ÖZİPEKÇİ

İzmir’in Menemen ilçesinde, belediye tarafından engelli vatandaşların hayat kalitesini artırmak, sosyal hayata katılımlarını sağlamak ve iş imkanları yaratmak amacıyla hayata geçirilen Emiralem Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Çilek Kafe, düzenlenen törenle kapılarını açtı. Açılışa, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer ve 30 ilçe belediye başkanının eşi ve Menemenliler katıldı.

Çağdaş kent hedefi için

Merkezin açılış töreninde konuşan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, 31 Mart’ta başladıkları yolda çalışmaya devam ettiklerini belirterek, “Yaşanabilir kentler dedik. Bunu inşa etmek için çalışıyoruz. Eşitliğe önem vererek yaşanabilir kentleri inşa ediyoruz. Hepimiz engelli adayıyız. Bir engelli adayı olarak, bir şehirde yaşarken bile zorlanırken, engelli bir arkadaşımızın nasıl zorlandığını tahmin edebiliyorsunuzdur. Engelli arkadaşlarımız üretmeli, öteki pozisyonuna düşmemeli. Menemen olarak bunu yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Menemen’i başka bir yere getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Bu projeyi yapan başta eşim ve tüm emekçilere çok teşekkür ediyorum. Neptün Hanım’ın da buranın yapılmasında büyük emeği var. Çağdaş bir kent haline gelmemiz için çok çalışıyoruz” diye konuştu.

İlk kırmızı bayrak Menemen’e

Projenin en önemli destekçilerinden olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer ise, “30 ilçe belediye başkan eşleri olarak buradayız. Bizlerin de İzmir’e sorumluluğu var. Eşlerimizin hep yanındayız. Bir fark yaratmayız.  Engelli vatandaşlarımız için hayat zor. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda bir komisyon kurduk. Aynı denizlerdeki gibi, nasıl mavi bayrak veriliyorsa, yaşanabilir kentlere kırmızı bayrak verilecek. Bu kırmızı bayrağı ilk olarak Menemen’e getirdiğimiz için çok mutluyuz. Burası yaşam merkezi. Eşit bir şekilde yaşanacak. Engelleri kaldırmak istiyoruz, eşit olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum