İzmir'in Menderes ilçesinde, saat 12.50 civarında ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ekipler halen yangınla mücadele ediyor. Yangın, Karacadağ mevkisinde başladı ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin yanı sıra 4 uçak, 8 helikopter, 25 arazöz, 6 su ikmal aracı ve 4 dozer ile müdahale ediliyor.

Seralar zarar gördü

Yangının çıkış saati 12.53 olarak belirtilirken, ilk müdahale 13.05'te gerçekleştirildi. Ekipler, hem havadan hem de karadan yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Sera sahipleri evlerini ve arazilerini korumak için su tutma önlemleri alırken, bazı seralar yangın nedeniyle zarar gördü.

Menderesteki Yangina Mudahale Suruyor 1 Mahalle Bosaltildi (1)

Destek gönderildi

Milli Savunma Bakanlığı, yangın söndürme çalışmalarına destek için 3 adet Couger tipi helikopter ile 2 adet CH-47 tipi helikopterin görevlendirildiğini duyurdu.

Menderesteki Yangina Mudahale Suruyor 1 Mahalle Bosaltildi (2)

Başkan Çiçek'ten açıklama!

Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek ise yangına karşı mücadelenin devam ettiğini belirterek, "Değirmendere, Çamönü, Ataköy mahallelerimizi etkileyen yangına belediye ekiplerimizin de desteğiyle müdahale ediyoruz. En kısa sürede bu felaketin sona ermesini umuyoruz. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun." dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ