Sosyal medyada hızla yayılan bir video görüntüsü halkın tepkisine neden oldu. Düzce Gölyaka Belediyesi, son zamanlarda Melen Çayı'na lağım suyu mu döktü? Evet, Melen Çayı'na lağım suyu döküldü. Peki çay tekrar içme suyu olarak kullanılacak mı? Bu durum, İstanbul'un su ihtiyacına katkı sağlayan Melen Çayı'nın sağlığını doğrudan etkiliyor. Olayla ilgili detaylar haberimizde yer almaktadır...

Melen Çayı'na lağım suyu döküldü

Düzce Gölyaka Belediyesi, kanalizasyon temizleme aracından biriken lağım suyunu Melen Çayı'na boşalttı. Bu çay, İstanbul'un su ihtiyacına önemli bir katkı sağlıyor.

MHP’li Düzce Gölyaka Belediyesi, kanalizasyon temizleme aracında topladığı her türlü pisliği ve mikropları içeren lağım suyunu İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan Melen Çayı'na boşalttı. Sosyal medya platformu X'te paylaşılan bir video sosyal medyada infial yarattı.

Düzce Gölyaka Belediyesi'ne ait kanalizasyon temizleme aracı, kanalizasyonlardan topladığı her türlü pislik ve hastalık yapıcı mikropları içinde barındıran lağım suyunu, İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan Melen Çayı’na boşalttı. O anları fark eden bir vatandaş, cep telefonu çıkararak o anları saniye saniye kaydetti. Sosyal medyada paylaşılan video kısa sürede yayıldı ve büyük tepki topladı.

İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan Melen Çayı'na lağım suyu boşaltılması İstanbullu vatandaşları tedirgin etti. Yetkililere seslenen sosyal medya kullanıcıları, skandal olayın sorumluları hakkında ağır yaptırımlar uygulanması için çağrıda bulundu. Sosyal medya kullanıcıları, paylaşılan görüntülere büyük tepki gösterdi. Bazı sosyal medya kullanıcıları mevcut Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’yü istifaya davet etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ