Mektebim Koleji'nden, nitelikli eğitime destek

Türkiye ve İzmir’deki yatırım hedefleri hakkında bilgi veren Mektebim Koleji Genel Müdürü Servet Özkök, yeni eğitim öğretim döneminde okullarında, hem kendi öğretmenleri hem de bölgedeki öğretmenlerin gelişimi için sertifika programları uygulayacaklarını açıkladı

Mektebim Koleji'nden, nitelikli eğitime destek
19 Eylül 2019 - 12:12

SERCAN ÖZİPEKÇİ

Çiğli, Folkart ve Güzelbahçe Kampüsleri’nde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına merhaba diyen Mektebim Koleji’nin Genel Müdürü Servet Özkök, Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdem Çıplak, İzmir Bölge Sorumlusu Coşkun Fırat ve İzmir Kampüs Müdürleri, Möwenpick Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla Türkiye ve İzmir’deki eğitim yatırımları ve akademik çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Mektebim Koleji’nin Genel Müdürü Servet Özkök, yeni eğitim öğretim döneminde okullarının birer öğretmen geliştirme merkezi olacağını belirterek, sadece kendi öğretmenlerini değil bölgedeki tüm öğretmenleri geliştirmek istediklerini, öğretmenlerin gelişimi için sertifika programları uygulayacaklarını ifade etti.

Öğretmenlere gelişim programı

Mektebim Koleji olarak 4 yıldır İzmir'de faaliyet gösterdiklerini belirten Mektebim Okulları Genel Müdürü Servet Özkök, buna karşın kuruluş tarihi olarak 4 ay öncesini gösterdiklerini söyledi. 4 ay önce yönetim kadrosunun değişmesiyle birlikte okulun yeni bir bakış açısı kazandığını belirten Özkök, “Bizim için en değerli şey çocuklar. Merkeze çocuklarımızı aldık. Çocuklarımız için iyi olan her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Eğitim programının olmazsa olması öğretmenler. ‘Sana değer öğretmenim’ mottosu ile onları farklı şekilde konumlandıracağımızı ifade ettik. Bu kapsamda öğretmenlere tamamlayıcı sağlık sigortası yaptık. Üniversitelerle anlaşmalar yaparak yüksek lisans ve sertifika programları hazırladık. Bu yıl öğretmenlerimize bu programlarımızı sunuyoruz” dedi. Türkiye’deki eğitim sisteminde en temel sorunun nitelik üzerinde durmadan niceliğe önem verilmesi olduğunu söyleyen Özkök, Mektebim Koleji’nin her birini birer öğretmen geliştirme merkezi olarak düzenleyeceklerini ifade etti. Özkök, “Sadece kendi öğretmenlerimizi değil bölgedeki tüm öğretmenleri geliştirmek üzere okullarımızı konumlandırıyoruz. Okullarımızda bölgedeki öğretmenlerin gelişimi için sertifika programları uygulanacak. Ülkenin değişmesi, orta gelir tuzağından çıkması için olmazsa olmazı katma değerli eğitimin sağlanmasıdır. Mektebim de bunun için üzerine düşeni yapacak” diye konuştu.

Dezavantajlı çocuklara eğitim

Mektebim Koleji Genel Müdür Baş Yardımcısı Banu Gürün ise okulun merkezinin İstanbul’da olmasına karşın sıklıkla İzmir’e geldiklerini söyleyerek okulların temel misyonunun topluma katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Okulların sadece öğrencinin gelip gittiği veliye bilgilendirme yapılan yerler olmadığını anlatan Gürün, “Okullar topluma katkı sağlamak isteyen yerler olmalıdır. Türkiye’nin bilim ve teknoloji üreten bir toplum haline gelmesi gerekmektedir. Biz bunun için çocukları iyi yetiştireceğiz. Bunu hem sorumluluk hem ödev biliyoruz. Sadece bizim öğrencilerimiz değil dezavantajlı çocuklara da dönük eğitim vermek istiyoruz. Bu amaçla il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile işbirliği halindeyiz” ifadelerini kullandı. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum