Bankacılık sektöründe önemli bir konuma sahip olan Mehmet Ömer Arif Aras, QNB Finansbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Aras’ın kimliği ve kariyeri hakkında merak edilen her şey burada! Mehmet Ömer Arif Aras kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte detaylar.

Mehmet Ömer Arif Aras kimdir?

Mehmet Omer Arif Aras Kimdir Nereli Kac Yasinda1

Mehmet Ömer Arif Aras, İstanbul'da 8 Kasım 1954 tarihinde doğmuş bir Türk bankacıdır ve QNB Finansbank'ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Eğitim hayatına Şişli Terakki Lisesi'nde başlayan Aras, İktisadi Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Maliye Yüksek Okulu'ndan 1975 yılında mezun oldu. Daha sonra New York'taki Syracuse Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora derecelerini tamamladı (sırasıyla 1978 ve 1981).

İş yaşamına Citibank İstanbul'da kredi pazarlama yönetici adayı olarak başlayan Aras, daha sonra Yapı Kredi Bankası'nda Menkul Değerler Bölüm Başkanlığı görevini üstlendi. 1987 yılında Hüsnü Özyeğin ile birlikte Finansbank'ı kurarak Türkiye'de önemli bir bankacılık markası haline getirdi. Finansbank'ta Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendikten sonra, Fiba Holding bünyesinde çeşitli ülkelerde yönetim kurulu üyelikleri ve başkan yardımcılığı yaptı.

2006 yılında National Bank of Greece'in Finansbank'ı satın almasıyla birlikte, Finansbank'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Group CEO'su olarak görevine devam etti. Ayrıca Finans Emeklilik ve Natianol Bank of Greece'in çeşitli yönetim pozisyonlarında bulundu.

Aras, TÜSİAD, Darüşşafaka Cemiyeti, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti gibi çeşitli kuruluşların yönetiminde aktif rol almıştır. Ayrıca Galata Business Angels ve Galatasaray Spor Kulübü gibi sosyal ve spor organizasyonlarında da yer almaktadır.

Mehmet Omer Arif Aras Kimdir Nereli Kac Yasinda2

Mehmet Ömer Arif Aras nereli?

Mehmet Ömer Arif Aras aslen İstanbulludur.

Mehmet Ömer Arif Aras kaç yaşında?

8 Kasım 1954 doğumlu Mehmet Ömer Arif Aras, 2024 itibariyle 70 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ