Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Youtube Socrates kanalında gerçekleşen Mehmet Demirkol'la Karşı Karşıya programında önemli açıklamalarda bulundu. Gündemdeki konulardan biri olan Galatasaray Başkanvekili Erden Timur'un açıklamalarına yanıt veren Demirkol, oldukça ilginç ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özkan Kılıç, Altay ile yollarını ayırdı Özkan Kılıç, Altay ile yollarını ayırdı

Demirkol, Erden Timur'un iddialarını eleştirerek, "Erden Timur'un söyledikleri içinde tezatlıklar var. Şöyle bir durum var; 'Ben hariç, herkes şeytani bir planın içindeymiş gibi...' gibi açıklama var. Opta, yayıncı kuruluş, medya, hakemler, MHK Başkanı var... Bir tek Federasyon başkanı yok. Nasıl oluyorsa? Bu Federasyon Başkanı değil mi Lale Orta'yı getiren? Nasıl olurda bir sorun var ve bunların başındaki kişi sorumlu olmaz. VAR'ı çizen adam su örgütten ama ben o Federasyon Başkanı'nı yine seçiyorum. Ne oldu o zaman? Böyle açıklamalar tamamen boşa çıkıyor. Ali Şansalan nasıl açıklama yapmaz abi ya? Beşiktaş kongre üyesi ile yemek yiyor, arabası ile geziyor. MHK nasıl açıklama yapmaz. Bu yapılamaz abi. Hakemlik kariyerini bitirir. Bunlar cevapsız kalacak şeyler değil. Doğru değilse de çok korkunç bir itham oluyor" ifadelerini kullandı.

Erden Timur'un MHK Başkanı Lale Orta hakkındaki iddialarını da değerlendiren Demirkol, "Bir MHK Başkanı'nın bir kulüp başkanına görüntü yollaması da büyük sorun. Çok garip bir durum. Nasıl olurda MHK Başkanı bir kulüp başkanı ile böyle bir ilişkisi olur? Lale Orta'nın buna net cevap vermesi lazım. Bu gönderildi mi yoksa gönderilmedi mi? Doğru değilse bunu nasıl iddia edersin? Erden Timur, yöneticiliğe sonradan girmekten ve bu dünyada neler olmadığını da bilmemekten olmuştur diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Ayrıca, Mehmet Demirkol, VAR görüntüleri hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulunarak, "Benim de VAR görüntüleri ile ilgili bildiğim bir şeyler var. Tekil örnekler olduğu için anlatamam bunu. Bir gün soruşturma açılırsa eğer bende anlatırım. Benim bildiğim Z kulüp hakkında ise bunlar böyle bir şey yapıyor diğerleri temiz diyemem ki. Hakem, istatistikçi herkes kötü ben iyiyim? Bu olur mu ya! Hep beraber düzelelim başka bir şey. Ali Şansalan'ın adını verdi ve maçın hakemi değişti. Demek ki Ali Şansalan'ın bu maça verileceğini Erden Timur biliyor o zaman. Bu anlama gelmiyor mu? Ali Şansalan böyle davrandı ise hiçbir maça atanmamalı" dedi.

Son olarak, Erden Timur'un medya hakkındaki iddialarına da değinen Demirkol, "Medya'da örgütlü yapı kim abi? Söyleyin isimleri ya. Beni neden zan altında bırakıyorsun? Gazetecinin bir yönetici ile ilişki kurması olmaz demiş. Olur mu öyle şey. Ben Dursun Özbek ile yemek yedim. Ne yapacağız şimdi? Fatih Terim ve Mustafa Denizli ile de yedim. Gazeteci mesafe ayarlamasa sorundur. Benim de şüphelendiğim isimler var. Çıkıpta burada bunlar böyle şey yapıyor demiyorum. Kimseyi zan altında bırakmıyorum. Erden Timur, ağır bir saldırı altında. İlk defa başına gelmiştir. Karşıda organize bir örgüt var diyorsanız bunu isimleriyle söylemeniz gerekiyor. Türkiye'de muhabirler ve spor yorumcuları ağır baskı altında. Sırtlarını dayacağı tek şey kendi taraftarları. Ben Fenerbahçe hakkında bir kötü laf söylesem hain oluyorum. Bende baskı altındayım. Tabi ki Ali Koç ve Erden Timur'da baskı altında. Rakip taraftarları da bel altı konuşur. Peki bunu yaşarken işini doğru yapmaya çalışan hakemler bir iki hata yapınca neden böyle yapıyoruz. Bu hakemlerin hepsi mi sahtekar? Bir iki tane iyisi yok mudur bunların?" sözleriyle dikkat çekti.

Kaynak: HABER MERKEZİ