Osmanlı tarihinin önemli dönemlerinden biri olan Fatih Sultan Mehmed'in hayatını konu alan 'Mehmed Fetihler Sultanı' dizisinin heyecanla beklenen 12. bölüm fragmanı nihayet izleyicilerle buluştu. Bu özel fragmanla birlikte dizinin merakla beklenen yeni gelişmeleri ve dönüm noktaları hakkında ipuçları da gün yüzüne çıktı. Gelin, bu heyecan dolu fragmanın detaylarına birlikte göz atalım

Mehmed Fetihler Sultanı 12. bölüm fragmanı yayınlandı

Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin son bölümünde, Bizans elçisinin kellesini aldıktan sonra Mehmed hedefini açıklamış ve hazırlıkların ivedi başlamasını istemiştir. Urban’a da bu hedef dahilinde çalışmalarını hızlandırmasını söyler. Mehmed Han fetih hazırlıklarının yanı sıra adalet devrimini de gerçekleştirmek için Zağanos Paşa’yı Hızır Çelebi’ye göndermiş ama Zağanos eli boş dönmüştür.

Mehmed kararında ısrarcıdır, Hızır Çelebi’yi ikna etmek için bizzat gidecektir. Gülşah ise Mihriban’dan düşen grubu bulmuş ve hızla Hala Sultan’a durumu bildirmiştir.

Gülşah, Mihriban’ın ihanet içerisinde olduğunu düşünmektedir. Hala Sultan, Gülşah’ı ikna edebilecek mi? Durumu öğrenen Mara ise Hala Sultan’ın bir iş birliği içinde olduğunu düşünmektedir. Bahar’ın bütün söylemlerine rağmen ikna olmayan Mara, Hala Sultan’ın peşine düşer. Mara ve Hala Sultan’ın kavgasında netice ne olacak?

Konstantinos ise hisar yapımını durdurmak ya da engellemek istemektedir. Sfrancis, bu hususta ona yardımcı olabileceğini ve hisara baskın yapabileceklerini söyler. Orhan da bu ekibin içinde yer alacaktır. Hisar yapımında çalışan Baliler bu saldırılara karşı koyabilecek mi?

Mehmed Fetihler Sultanı 12. bölüm fragmanını izlemek için tıklayınız.

Kaynak: HABER MERKEZİ