ALES açıklandı mı? ALES ne zaman açıklanacak? ALES3 ne zaman açıklanacak? ALES açıklandı mı? ALES ne zaman açıklanacak? ALES3 ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim ve liseler için örnek yazılı sınav sorularını paylaştı. Yapılan paylaşımda sınıfların derslerine göre örnek sorular ve cevapları yerini aldı.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada, resmi ve özel ortaokul ile liselerde uygulanacak yazılı sınavlar için örnek soru kitapçıkları ve açıklamaların yayımlandığı duyuruldu.

MEB, bu defa öğretmenlerin uygulayacağı okul içi yazılı sınavlar ve birden fazla şubede gerçekleştirilemeyecek sınavlara uygun soru kitapçıkları ve açıklamaları daha önce belirlenen konu dağılım tablolarına uygun olarak yayımladı.

Bu çerçevede, eğitim kurumu sınıf/alan zümreleri, kendi il sınıf/alan zümreleri tarafından oluşturulan konu dağılım tablolarına uygun olarak sınav sorularını hazırlayacaklar." şeklinde ifade edildi. İlgili dökümanlar, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflar için örnek sorular içermektedir.

Kaynak: Haber Merkezi