Bilim kurgu sinemasının efsanevi serilerinden biri olan "Maymunlar Cehennemi", uzun bir aranın ardından yeni bir yapımla sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen "Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık" filmi için geri sayım başladı. Ancak birçok izleyici, serinin önceki filmlerini hatırlayarak yeni maceraya hazırlanıyor. İşte, Maymunlar Cehennemi serisinin en yeni filmiyle ilgili merak edilen detaylar...

Maymunlar Cehennemi 2024 Ne Zaman Maymunlar Cehennemi Yeni Krallık Ne Anlatıyor (2)

Maymunlar Cehennemi Yeni Krallık ne anlatıyor?

Bilim kurgu dünyasının dikkat çeken serilerinden biri olan "Maymunlar Cehennemi", yeni bir filmle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. "Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık" adını taşıyan bu yapımda, yönetmen koltuğunda Wes Ball bulunuyor. Film, Josh Friedman, Rick Jaffa, Amanda Silver ve Patrick Aison tarafından kaleme alınan senaryo ile izleyicilerin karşısına çıkacak.

2024 yapımı bu yeni film, serinin önceki bölümü "Maymunlar Cehennemi: Savaş"ın devamı niteliğinde olacak ve aynı zamanda serinin yeniden yapımlarından biri olarak öne çıkacak. Başrollerde ise Freya Allan, Peter Macon, Eka Darville ve Kevin Durand gibi isimler yer alırken, filmde önemli bir rolü Owen Teague üstlenecek.

Filmin yapım süreci, Disney'in 20th Century Studios'u satın almasının ardından 2019 yılında başladı ve yönetmen olarak Wes Ball seçildi. Senaryo yazımı büyük ölçüde COVID-19 salgını döneminde gerçekleşti ve oyuncu kadrosu, senaryonun tamamlanmasının ardından Haziran 2022'de duyuruldu. Çekimler ise Ekim 2022'de Sidney'de başladı ve Şubat 2023'te tamamlandı.

Maymunlar Cehennemi 2024 ne zaman?

"Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık" filminin Amerika Birleşik Devletleri'nde 10 Mayıs 2024 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor. Ancak, aynı dönemde gösterime girecek olan "Furiosa: A Mad Max Saga" filmiyle rekabet etmemek adına vizyon tarihi iki hafta öne çekilerek kararlaştırıldı.

Ayrıca, Disney ve 20th Century Studios'un filmin senaryosundan memnun olduğu ve yeni bir "Maymunlar Cehennemi" üçlemesi başlatma umudu taşıdığı Haziran 2022'de duyuruldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ