Sinema tutkunlarının hafızalarından silinmeyen, gerilim dolu sahnelerle dolu olan "Mavi Korku" filmi, izleyicilerin aklında birçok soru işareti bıraktı. Özellikle, filmdeki olağanüstü denizaltı sahnelerinin çekim mekanları ve başrollerde yer alan oyuncuların kimlikleri pek çok izleyiciyi meraklandırdı. İşte, bu merak edilen soruların yanıtları...

Mavi Korku Filmi Nerede Çekildi?

Mavi Korku filmi, 1999 yılında vizyona giren ve Renny Harlin tarafından yönetilen bir bilim kurgu korku filmidir. Filmin çekimleri Avustralya'nın Queensland eyaletinde, Gold Coast ve Whitsunday Adaları'nda gerçekleşti.

Ne Zaman Çekildi?

Filmin çekimleri 1998 yılında başladı ve 1999'un ilk aylarında tamamlandı. Film, 26 Kasım 1999'da Türkiye'de de dahil olmak üzere birçok ülkede vizyona girdi.

Mavi Korku Oyuncuları Kimler?

Filmin başrollerinde Saffron Burrows, Thomas Jane, Samuel L. Jackson, LL Cool J ve Michael Rapaport yer alıyor.

IMDb Puanı Kaç?

Mavi Korku filmi, IMDb'de 5.9 puana sahip.

Mavi Korku Konusu Ne?

Mavi Korku filmi, beyinlerini geliştirmek için köpekbalıkları üzerinde deneyler yapan bir grup bilim insanının hikayesini anlatıyor. Deneyler sonucunda köpekbalıkları zeki ve vahşi hale gelir ve bilim insanlarına karşı saldırmaya başlar. Film, bilim insanlarının hayatta kalmak için köpekbalıklarıyla mücadelesini konu alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi