MasterChef All Star'ın heyecan dolu serüveninde dün gece, yarışmacılar arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Şef Tahsin, Barbaros, Esra, ve Sergen'in ardından beşinci ve son şef ceketi için Hasan, Eren ve Kıvanç arasında büyük bir rekabet yaşandı ve 5. şef ceketi sahibini buldu. Peki MasterChef All Star 29 Aralık Cuma gecesi neler yaşandı? Masterchef 5. ceketin sahibi kim oldu?  İşte, tüm detaylar ve cevaplar haberimizde!

MASTERCHEF İLK TURU KİM KAZANDI?

Şefler ilk etapta yarışmacılardan; esmer bulgur, nar, Mengen peynirinden oluşan malzemelerden yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Verilen süre sonunda şefler değerlendirmeleri  sonucunda Hasan 21, Eren 19, Kıvanç ise 23 puan alarak ilk turun galibi oldu.

MASTERCHEF 5. CEKETİ KİM ALDI?

İkinci tura Michelin yıldızlı Şef Maksut Aşkar konuk oldu. Şefler yarışmacılardan ise konuk Şef Maksut Aşkar'ın 'Kuzugöbeği Mantısı'nı hazırlamalarını istedi. Yarışmacılar tezgahıan başına geçerek 5. ceketin sahibi olabilmek için kıyasıya mücadele etti. Gecenin sonunda şeflerin değerlendirmesi ile puan durumu şu şekilde şekillendi:

Eren 47 puan, Kıvanç 47 puan, Hasan 48,5 puan aldı. Böylece 5. şef ceketini kazanan yarışmacı Hasan oldu ve MasterChef All Star finalistleri arasına adını yazdırdı.

Kıran kırana geçen yarışmanın sonunda Kıvanç ve Eren, MasterChef All Star 2023'ün altıncı sırasında yer aldılar ve yarışmaya veda ettiler.

MASTERCHEF FİNALİSTLERİ

1. finalist: Tahsin 

2. finalist: Barbaros

3. finalist: Esra 

4. finalist: Sergen

5. finalist: Hasan

MasterChef All Star'ın 29 Aralık Cuma akşamındaki bu sonuçlarla birlikte, finalistler arasındaki rekabet daha da kızışarak devam ediyor. Şimdi, 5 şef ceketi kazanan yarışmacılar arasında kimin şampiyon olacağını beklemeye başladık. Yarışmanın gelecek bölümlerinde neler yaşanacağı ise merak konusu.

Yarışmanın heyecanını yaşamak ve kazananın kim olacağını öğrenmek için, MasterChef All Star'ı takip etmeye devam edin!

Kaynak: Haber Merkezi