Masterchef 2024 ekranlara yine renkli yüzler ve lezzetli tariflerle dönüyor. İzleyicilerin merakla sorduğu "Huriye Öncen kimdir?" sorusunu sizler için araştırdık. İşte, mutfakta fırtınalar estiren yarışmacı Huriye Öncen hakkında bilmeniz gerekenler!

Huriye Öncen kimdir?

Masterchef Türkiye 2024 yarışmasının dikkat çeken isimlerinden biri olan Huriye Öncen, 25 yaşında ve Aydınlıdır. İzmir'de yaşayan genç yarışmacı, bir restoranda çalışmaktadır.

Huriye Öncen, dedesi ve babannesiyle büyümüş, annesiyle yıllardır iletişim kurmamaktadır. Lise yıllarında babasının yanına taşınan Öncen, zamanla babasının evlenmek istediğini ve çocuklarını istemediğini öğrenmiştir. Bu durum genç yarışmacının hayatında zorlu bir dönüm noktası olmuştur.

Masterchef sahnesinde iddialı bir performans sergileyen Huriye Öncen, sütte buğulanmış deniz levreği yaparak jüri üyelerinin beğenisini kazanmıştır. Kendinden emin sözleriyle "3. şampiyon kadın yarışmacı olacağım" diyerek hedeflerini açıkça ortaya koymuştur. Yarışmada iki jüriden de "evet" alarak yoluna devam etmeye hak kazanmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi