Kripto para dünyasında her geçen gün yeni projeler ve tokenlar gün yüzüne çıkıyor. Bu akıma son katılanlardan biri de Mask Coin. Ancak, pek çok kullanıcı bu yeni dijital varlığın özelliklerini ve hangi borsalarda mevcut olduğunu bilmek istiyor. İşte, bu soruların cevaplarına yönelik bir göz atalım...

Mask Coin Nedir?

Mask Network (MASK), günümüz interneti Web 2.0 ve geleceğin interneti Web 3.0 arasında bir köprü görevi gören bir protokoldür. MASK, sosyal medya platformlarında sansürden etkilenmemeyi ve kullanıcı gizliliğini korumayı amaçlar. Temmuz 2018'de piyasaya sürülen Mask Network, Twitter ve Facebook gibi Web 2.0 sosyal medya platformlarında Web 3.0 özelliklerini kullanıcıların erişimine sunar. MASK, gönderilerin şifrelenmesinden, kripto varlıkların aktarılmasına, dosya transferine ve NFT pazar yerlerinin oluşturulmasına kadar bir dizi işlemi sosyal medya üzerinden gerçekleştirmeyi mümkün kılar.

Mask Network, Suji Yan tarafından kurulan bir girişimdir. Yan, Mask Network'ü kurmadan önce sosyal özgürlüğü savunan Dimension.im'i kurmuştur. MASK'ın yatırım ortakları arasında bağımsız yatırımcılar Henry Wang, Cecilia Li, Balaji Srinivasan ve çeşitli şirketler bulunmaktadır.

Mask Network'ün yerel token'ı olan MASK, ERC-20 tabanlı bir token olup Şubat 2021'de piyasaya sürülmüştür. MASK sahipleri, Mask Network ekosisteminin bir parçası olarak kabul edilir ve platformun geleceğine dair kararlarda söz sahibidirler. MASK, bir yönetişim tokenıdır ve sahiplerine alınacak kararlarda oy hakkı tanır. Toplam arzı 100.000.000 MASK olan token, sahiplerinin platform üzerinde söz sahibi olmalarını sağlar.

Mask Coin Hangi Borsalarda Var?

MASK token'ı, Binance, Bybit, Huobi Global, Gate.io, KuCoin gibi önde gelen kripto borsalarında işlem görmektedir. Bu borsalardan indirimli kodlar kullanarak MASK token'ını satın alabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi