Marmaris turizm açısından önemli ibr yerdir. Marmaris Bozburun ise doğal güzellikleriyle ve berrrak deniziyle gelenlerş büyülüyor. Sizler için Marmaris Bozburun'da denize girilecek en iyi yerleri derledik...

Bozukkale Marmaris 2

Bozburun Halk Plajı

Bozburun merkezde, çoğu otele yürüme mesafesinde bulunan halk plajı, küçük ama temiz bir plajdır. Çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafeteryalar, çocuklar için oyun parkı, market ve büfeler bulunur, bu da rahat bir deniz keyfi yaşamak için ideal bir ortam sunar. Plajın sahil kısmı kum ve irili ufaklı çakıl taşları ile karışık bir yapıya sahiptir. Denizi temiz olmakla birlikte pek de sığ değildir, bu nedenle yüzmeyi yeni öğrenenler ve çocuklar için pek güvenli olmayabilir. Genel olarak sakin bir yer olan plajın çevresini saran yeşil tepeler, denizin keyfinin yanında temiz hava ve huzur da sunmaktadır. Bozburun merkezde yer alması nedeniyle tercih edilen bu halk plajı, ücretsiz olarak güneşin ve suyun tadını çıkarmak isteyenler için önerilebilir.

Nasıl Gidilir?

Özel araç ve minibüslerle gidebilirsiniz.

1653301775858349

Dirsekbükü Koyu

Bozburun’un en sevilen koylarından biri olan Dirsekbükü, turkuaz rengi denizi ve çıplak gözle bile görebileceğiniz denizin içindeki balıklarıyla ünlüdür. Yaz sezonu boyunca teknelerin sürekli yanaştığı bu koy, suyun temizliği sayesinde Caretta Carettalar gibi birçok deniz canlısına ev sahipliği yapar. Denizin dibi kumlu olup, teknelerin çapa atması için uygundur. Şiddetli rüzgâr almadığından geceleri korunaklı bir koydur. Civardaki birçok koy gibi burası da tertemiz ve doğaldır, yakınında yalnızca bir adet tesis bulunmaktadır. Tatil günlerinde yoğun kalabalık nedeniyle biraz gürültülü olabilen Dirsekbükü'ne tekne turlarıyla ulaşmak mümkündür. Bölgedeki ağaç sayısı seyrek olmasına rağmen, koy muazzam bir manzaraya sahiptir. Koyun dip yapısı, yamaçların makilik olması ve serinletici temiz havası burayı popüler kılmaktadır. Koyun güney kısmında bir girinti plajı bulunmaktadır ve buraya yanaşan köy sakinlerinin teknelerinde köy ekmeği yaptıkları bilinir. Dirsekbükü Koyu’na karadan motorlu taşıtlarla ulaşım mümkün değildir. Ancak, birçok teknenin yanaşabileceği genişlikte bir koydur. Bu akvaryum gibi denize teknenizle yanaşıp demir attığınızda serbestçe vakit geçirebilir ve sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Tekne trafiği fazla olduğundan, yüzerken çok açılmamaya dikkat etmeniz ve yüzme bilmiyorsanız önlem almanız önemlidir.

Nasıl Gidilir?

Dirsekbükü Koyu’na Bozburun’dan kalkan günübirlik tekne turlarına katılarak gelebilirsiniz.

Kaynak: haber merkezi