Polis ekipleri, Manisa'nın Akhisar ilçesinde kavgaya müdahale ederek tarafları ayırmaya çalıştı. Çıkan arbede sırasında Yücel A. ve A.D. bıçakla yaralanırken, Şahabettin D. tabanca ile vuruldu. Yaralılar, olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Ancak Yücel A. ve Şahabettin D, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili olarak tedavisi tamamlanan A.D. dahil sekiz kişi gözaltına alındı. Manisa Valiliği, yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, polis ekiplerinin kavgaya müdahale etmek amacıyla havaya uyarı atışı yaptığını belirtti. Açıklamada, polis memuru Ö.G.'nin bıçaklı saldırıya devam eden Şahabettin D.'yi durdurmak için bacak bölgesine ateş ettiği ve Şahabettin D.'nin hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, "Şüpheli Şahabettin D.'nin devam eden kesici aletle saldırısını bertaraf etmek üzere ateşli silah kullanmak suretiyle müdahalede bulunan görevli polis memuru Ö.G. gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili başlatılan adli ve idari tahkikatlar devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: AA