Manisa'da düzenlenen Okul Sporları Faaliyetleri büyük ilgi gördü. 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları etkinlikleri, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 81 ilde organize edildi ve 57 farklı spor dalında gerçekleştirildi. 632 okuldan toplam 49 bin 856 sporcu, bu yılki müsabakalara katıldı. Faaliyetler, Manisa'nın 17 ilçesinde gençler arasında spor kültürünün yaygınlaştırılması ve onları sporla iç içe olmalarının teşvik edilmesi amacıyla düzenlendi.

A W224776 02

Manisa, sutopu ve hava sporları Türkiye birinciliği, voleybol ve hentbol yarı finali, tenis, taekwondo ve futbol grup müsabakalarına ev sahipliği yaparak dikkatleri üzerine çekti. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, her geçen yıl öğrenci katılımının arttığını ve bu faaliyetlerin gençlerin spor yapma alışkanlığını geliştirmesi ve sportif başarılarını artırması açısından önemli bir rol oynadığını belirtti.

Öztürk, bu yılki organizasyonlara büyük katılımın olduğunu vurgulayarak, öğrencilerin fiziksel aktiviteye teşvik edildiğini ve takım çalışması, disiplin ve sağlıklı yaşam gibi değerleri öğrenme fırsatı bulduklarını dile getirdi.

Muhabir: CANAN KAYA