Manisa'nın Salihli ilçesinde bir apartmanda yaşanan acı olayda, Devrim Güler (48) ve kızı Doğa Etyemez'in (18) asansörde ölü bulunmasıyla ilgili katil zanlısı olarak komşularından Atalay Yüksel tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Yüksel, ifadesinde Devrim Güler ile aralarında gönül ilişkisi kurmak istediğini ancak Güler'in kızı Doğa'nın buna karşı çıkması üzerine önce Doğa'yı, sonra da Güler'i öldürdüğünü itiraf etti.

manisada-asansorde-anne-kizi-telle-bogarak-katleden-zanlinin-kan-donduran-ifadesi-ortaya-ci (2)

Olay, Kocaçeşme Mahallesi'nde bulunan bir apartmanda gerçekleşti. Bina sakinleri, Devrim Güler ile kızı Doğa Etyemez'in asansörde cansız bedenlerini keşfettikten sonra durumu yetkililere bildirdi. Soruşturmanın ardından, anne ve kızının telle boğularak öldürüldüğü belirlendi ve katil zanlısının aynı apartmanda oturan Atalay Yüksel olduğu tespit edildi.

manisada-asansorde-anne-kizi-telle-bogarak-katleden-zanlinin-kan-donduran-ifadesi-ortaya-ci (3)

İzmir'de sokakta seyyar eczacı operasyonu İzmir'de sokakta seyyar eczacı operasyonu

Yüksel, olaydan sonra kaçarak önce İzmir'e, ardından da Ankara'ya gitti. Ancak daha sonra yakalanarak Salihli'ye getirildi ve suçunu itiraf etti. İfadesinde, Devrim Güler ile gönül ilişkisi yaşamak istediğini, fakat Doğa'nın buna karşı çıkması üzerine evde tartışma çıktığını belirtti. Tartışma sırasında önce Doğa'yı, daha sonra eve gelen Güler'i öldürdüğünü ifade etti.

manisada-asansorde-anne-kizi-telle-bogarak-katleden-zanlinin-kan-donduran-ifadesi-ortaya-ci (4)

Anne ve kızın vefatının ardından cenazeleri Kocaçeşme Camii'nde öğle namazının ardından toprağa verildi. Cenaze töreninde, yakınları büyük bir üzüntü içindeydiler.

Kaynak: İHA