Manisa ilinde ise dönemin Valisi Rasih Özbek, duygusal ve öngörülü bir mektup kaleme almıştı. Bu mektup, 21 yıl sonra Manisa Valisi Enver Ünlü'ye teslim edildi ve büyük duygusal bir an yaşandı.

Mektubun en dikkat çeken ifadesi ise şüphesiz şu cümlesi oldu: "Hayallerimiz sizlerin gerçeği olmuştur." 2002 yılında kaleme alınan bu mektup, 2022 yılında hayatını kaybeden Rasih Özbek tarafından yazılmıştı. Mektupta Rasih Özbek, cumhuriyetin 100. yılına dair gelecek hayallerini ifade etmiş ve bu hayallerin gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu dile getirmişti.

Manisa Valisi Enver Ünlü, mektubu okuyarak duygusal anlar yaşadı ve dönemin Valisi Özbek'in hayallerinin birçoğunun gerçekleşmiş olmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.

Mektubun bir kısmı şu şekilde;

"Sayın meslektaşım, Manisa'nın geleceğine 21 yıl önce yazılan bu mektup size ulaştığında sanıyorum sizler ve sevgili Manisalılar cumhuriyetin 100. yaşını kutlama telaşı içerisindesiniz. 2000'li yıllar başında bizlerin sorun diye çözümüne çalıştığı birçok eksiklik, aksaklık ve yetersizliğin giderildiğini düşünüyorum. Hayallerimiz sizlerin gerçeği olmuştur."

Manisa Valisi Enver Ünlü, Rasih Özbek'e rahmet dileyerek, mektubunda belirttiği birçok şeyin bugün gerçekleşmiş olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Ayrıca, PTT Genel Müdürlüğü'nün 2002 yılındaki kampanyası kapsamında Manisa, nüfusa oranla Konya'dan sonra en çok mektubun yazıldığı ikinci il olmuştu. Bin 400 mektup, 29 Ekim'e kadar sahiplerine ulaştırılmak üzere saklandıktan sonra yola çıkarıldı.

Karabağlar'da geleneksel ‘Seçilmiş Kadınlar Kahvaltısı’ düzenlendi Karabağlar'da geleneksel ‘Seçilmiş Kadınlar Kahvaltısı’ düzenlendi

Manisa Valisi Enver Ünlü, bu güzel geleneği devam ettirme isteğini dile getirerek, 2053 ve 2071'de görev yapacak valilerin de benzer mektuplar yazarak bu geleneği canlı tutabileceklerini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi