Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Ergenekon mahallesindeki dere yatağında önemli bir temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen bu çalışma, dere yatağında biriken rüsubatın temizlenmesini sağlıyor. Mahalle sakinleri, özellikle sinek ve kötü kokuların neden olduğu çevre kirliliğinden rahatsız olduklarını belirtiyorlar.

Mahalle Muhtarı Atiye Aksel, yapılan temizlik çalışmasını değerlendirdi. Aksel, dere yatağının temizlenmesi için MASKİ'ye teşekkür etti ve sinek ve koku problemlerinin sorun olduğunu ama artık düzelmeye başladığını kaydetti.

ÇALIŞMA BAŞLADI, MAHALLELİ MUTLU

Dere yatağının dolu olması ve pis olması nedeniyle mahalle sakinlerinin rahatsız olduğunu dile getiren Muhtar azası Sabahat Kardaş, bu durumun yağmur sonrası kötü kokuların yayılmasına ve sinek üremesine neden olduğunu söyledi. Muhtar azası Sabahat Kardaş, "MASKİ'nin hızlı müdahalesiyle sorun çözülmeye başlandı. Diğer derelerimizin de temizlenmesi için çalışmaların devam edeceğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.

MASKİ'nin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek'in desteğiyle sorunların çözüldüğünü söyleyen Mahalle sakini Refik Bilgiç, "İlerleyen günlerde daha güzel gelişmeler olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Özge Uğulu