Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’da da YKS heyecanı yaşandı. Üniversite hayali kuran öğrenciler sınavda ter dökerken, aileleri de büyük bir heyecanla onları bekledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, öğrencilere ve velilere moral desteği sağlamak amacıyla okullarda çay, su, limonata ve kahve ikram etti. Toplamda 10 bin kişilik su ve 5 bin kişilik limonata, çay ve kahve dağıtıldı.

Geçen hafta LGS sınavı sırasında da benzer bir destek sağlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, öğrenci ve velilerden olumlu geri dönüşler aldı. Belediye, sınava giren tüm öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

YKS’nin gerçekleştirildiği Cumartesi ve Pazar günleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tam kadro görev başındaydı. Ekipler, yoğunluğa göre otobüslerin sevk ve idaresini yaparak, geç kalma durumu olan öğrencileri sınava yetiştirdi.

Hafta sonu Türkiye genelinde 3 milyondan fazla öğrenci YKS’ye girerken, Manisa’da da sınav heyecanı yaşandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesine bağlı trafik zabıta ekipleri, trafik yoğunluğunun yaşandığı ana arterler ve otobüs duraklarında görev aldı. Trafik akışını yönlendiren ekipler, otobüs seferlerinin aksamadan yapılmasını sağladı.

Trafik zabıtası ekipleri, çeşitli noktalarda trafiği düzenleyerek geç kalma ihtimali bulunan öğrencileri sınav yerlerine ulaştırdı. Sınav sırasında sessizliğin korunması için de vatandaşları uyararak, öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması için gereken önlemleri aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, görev yaptıkları alanlarda tüm öğrencilere başarılar diledi.

Muhabir: İPEK KIRCA