Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki yerel seçimlerin ardından merakla beklenen sonuçlar açıklandı. İlçenin yeni muhtarı olarak Emine Dönertaş ismi öne çıktı. Seçim sürecinde yaşanan gelişmeler ve adayların yarışıyla dolu olan süreç, sonunda Alaşehir'in yeni yöneticisini belirledi. Peki Manisa Alaşehir muhtarı kim oldu? Emine Dönertaş kimdir? İşte detaylar...

Manisa Alaşehir muhtarı kim oldu?

Alaşehir'de Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda, 87 mahalle muhtarından 46'sı görevlerini sürdürmeye devam ederken, 41 muhtarın yerine yeni isimler seçildi.İlçenin kırsal mahallelerinden Dağhacıyusuf'ta ise tarihte ilk kez bir kadın muhtar seçildi.

Alaşehir'de, kadın adaylar da ikinci denemelerinde muhtarlık seçimlerinde başarı elde etti. 2019 yerel seçimlerinde aday olan ve o zamanlar az farkla seçimi kaybeden Emine Dönertaş, bu sefer tekrar aday olarak 3 erkek rakibini geride bırakarak muhtarlık görevine seçildi.

Emine Dönertaş kimdir?

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda 87 mahalle muhtarından 46'sı görevine devam ederken, 41 mahallede yeni muhtarlar seçildi. Bu seçimlerde dikkat çeken bir gelişme ise Dağhacıyusuf Mahallesi'nden Emine Dönertaş'ın ilçenin ilk kadın muhtarı olması oldu. Dağhacıyusuf Mahallesi'nde muhtarlık görevine seçilen Emine Dönertaş, 54 yaşında, evli ve 3 çocuk annesi, ayrıca 4 torun sahibi bir isimdir. Dönertaş, 2019 yerel seçimlerinde de aday olmuş ancak o zaman 90 oy farkla seçimi kaybetmişti. Ancak bu kez mücadelesini sürdüren Dönertaş, Dağhacıyusuf Mahallesi'nde 1,063 oydan 413'ünü alarak mahallesinin ve Alaşehir'in ilk kadın muhtarı unvanını elde etti. Rakipleri İbrahim Yöntem 236, Kamil Akzeybek 271 ve Ayhan Mutlu ise 143 oy almışlardı. Bu başarıyla Emine Dönertaş, tarihe geçerek ilçedeki önemli bir dönüm noktasına imza atmış oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ