Manisa'nın Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve asayiş timlerinin titiz istihbarat çalışmaları neticesinde önemli bir başarıya imza attı. Yürütülen geniş kapsamlı operasyonlar sonucunda, yasaklı madde ticaretine yönelik bir şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

O maddeler ele geçirdi

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, 21 adet sentetik ecza hapı, 2 adet hassas terazi, 1 adet USB bellek, 15 bin 500 TL nakit para, 11 adet fişek, 1 adet şarjör, 4 adet telsiz ve bataryası ele geçirildi. Gözaltına alınan İ.S. isimli şüphelinin ise "Yasaklı Madde Ticareti", "6136 Sayılı Kanuna Muhalefet" ve "Elektronik Haberleşme Kanununa Muhalefet" suçlarından adli işlemlere tabi tutulduğu belirtildi.

Mücadeleye devam vurgusu

Manisa İl Jandarma Komutanlığı, bu başarılı operasyonun ardından kamuoyuna önemli bir mesaj iletti. Mücadelelerinin kararlılıkla devam edeceğini vurgulayan komutanlık, halkın sağladığı destek ve ihbarların bu tür operasyonlardaki başarıya büyük katkı sunduğunu dile getirdi. Açıklamada ayrıca, güvenlik güçlerinin suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele etmeye devam edeceği vurgulandı.

Kaynak: İHA