Manavgat, doğal güzellikleri, tarihi yapıları, gezilecek görülecek yerleri ve sahilleriyle ön plana çıkan bir tatil merkezi olarak tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor. İnce kumlu sahilleri, berrak ve temiz denizi ile Manavgat, yerli ve yabancı birçok turisti uzun yıllardır ağırlıyor. Peki, Manavgat'ta denize girilecek en güzel yerler nerede? İşte, Manavgat'ta denize girilecek en güzel yerler ve detayları...

Evrenseki Halk Plaji

Evrenseki Halk Plajı

Manavgat bölgesinde yer alan Evrenseki Halk Plajı, 2010 yılında mavi bayrak ödülü alan, 150 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde bir plajdır. Sığ ve bembeyaz kumlarıyla kaplı sahil şeridi, bölgenin en temiz, berrak ve masmavi denizine sahiptir. Plaj ücretsiz olarak ziyaret edilebilir ve tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar sunar. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralama imkanı da bulunmaktadır. Plajda kafeterya gibi yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz işletmeler de mevcuttur.

Sorgun Camici Halk Plaji

Sorgun Plajı

Antalya'da Manavgat ilçe merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Sorgun Plajı, mavi bayrak ödüllü bir plaj olup, kum ve çakıllarla kaplı, sığ ve dalgasız bir denize sahiptir. Belediyeye ait olan plaja ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz. Plajda tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong kiralama gibi olanaklar bulunmaktadır. Ayrıca çevredeki büfe ve marketlerden yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Titreyengol Plaji-3

Titreyen Göl Plajı

Manavgat ilçe merkezine 10 km uzaklıkta, yaklaşık 3000 metrekarelik yapay bir göl olan Titreyen Göl, mavi bayrak sahibi olup yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çeken önemli bir turistik noktadır. Göl plajı 100 metre uzunluğa ve 50 metre genişliğe sahiptir. Plaj, ince kum ve çakıllarla kaplıdır. Göl, ördek, karabatak gibi çeşitli canlı türlerine ev sahipliği yapmakta olup sığ bir denize sahiptir.

Titreyen Göl Plajı'nda tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong gibi hizmetler bulunmamaktadır. Bu nedenle gıda ve diğer ihtiyaçlarınızı plaja gelmeden önce temin etmeniz gerekmektedir.

Colakli Plaji

Çolaklı Plajı

Manavgat ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Çolaklı Plajı, mavi bayrak özelliğine sahip önemli bir Antalya denizi plajıdır. Tertemiz, berrak, sığ ve dalgasız deniziyle bilinen plaj, altın sarısı ince kumlarla kaplı 100 metre uzunluğa ve 50 metre genişliğe sahip sahiliyle güneşlenmek ve yüzmek için ideal bir tercihtir. Özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören plaj, hafta içi daha sakin bir ortam sunmaktadır.

Çolaklı Plajı'nda ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong kiralama gibi olanaklar mevcuttur. Ayrıca plaj çevresinde bulunan büfe, market gibi işletmelerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kumköy Plajı

Antalya'da, Side ilçe merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Kumköy Plajı, oldukça temiz ve berrak bir denize sahiptir. Denizi sığ olduğu için yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için ideal bir tercihtir. Sahili ince kumlarla kaplı olan plajda, denizin ve güneşlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ücretsiz olarak giriş yapabileceğiniz Kumköy Plajı'nda, şemsiye ve şezlong kiralama imkanı bulunmakta olup, tuvalet, soyunma kabini ve duş yerlerinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca plaj çevresinde yer alan market, büfe gibi işletmelerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi