Antalya'nın Manavgat ilçesinde saat 15.00 civarında orman yangını başladı. Havadan ve karadan müdahale için ekipler hızla sevk edildi. Bu yangın, Antalya'da aynı gün içinde üçüncü orman yangını oldu.

Manavgatta Ayni Gunde 3Uncu Orman Yangini (2)

Gündüz saatlerinde Konyaltı ve Aksu İlçeleri'nde başlayan yangınlarla birlikte toplam üç orman yangını yaşandı. Manavgat'taki yangının nedeni henüz belirlenemedi. Ekipler, hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etti ve yangının kontrol altına alındığı bildirildi. Yangına 9 arazöz, 4 su ikmal aracı, 3 ilk müdahale aracı, 4 hizmet aracı, 4 helikopter, 2 uçak ve çok sayıda yangın işçisiyle müdahale edildi.

Manavgatta Ayni Gunde 3Uncu Orman Yangini (3)

Konyaltı ve Aksu'daki yangınlar kontrol altına alındı. Konyaaltı'nda başlayan yangına Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, Orman ekipleri, AFAD ve emniyet güçleri müdahale etti. Rüzgarın etkisiyle yangın hızla yayıldı ancak ekiplerin çabasıyla kontrol altına alındı. Vatandaşlar da yangın söndürme çalışmalarına destek verdi. Yangında can ve mal kaybı yaşanmazken, 1,5 hektarlık ormanlık alan zarar gördü. Diğer yangınlara da hızla müdahale edilerek kontrol altına alındı.

Manavgatta Ayni Gunde 3Uncu Orman Yangini (1)

Kaynak: Haber Merkezi