Mahkemede 13 yaşındaki kıza etek boyunu soran Avukat Gülsün Doygun sosyal medyada gündemden düşmek bilmiyor. Olayın vahimliği karşında tepki gösteren halk bir yandan bir hukukçunun tavır ve davranışları karşında şoka uğradı. Daha sonra duruşmadaki sözleri sorulan avukat Doygun, "Duruşma koşullarının nasıl cereyan ettiğinin farkında mısınız?" deyince kullancılar sık sık bu avukatın kim olduğunu sorgulamaya başladı. Mahkemede 13 yaşındaki kıza etek boyunu soran Avukat Gülsün Doygun kimdir? yanıtına ulaşmak için okumaya devam edin...

 Avukat Gülsün Doygun kimdir?

Türkiye geçtiğimiz gün, ağabeyi cinayet suçundan cezaevinde olan 13 yaşındaki A.A.'nın istismara uğrayarak kayda alındığına ve ardından "Görüntüleri ağabeyine izletiriz. Abin cezaevinden kaçar seni öldürür" diyerek şantaj ve tehdit ile 15 kişinin istismarına uğradığına ilişkin haberi konuştu. Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, sanıkların İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılamaları devam etti fakat A.A.'nın yaşadığı travma gün geçtikçe daha da büyüdü.

Geçen haftalarda görülen duruşmada, sanıklardan Ali Kılıççı ve Fatih Akman'ın avukatı Gülsün Doygun söz aldı. Doygun, mahkeme heyetinden A.A.'ya, "Etek boyunu kısaltmaması için ve daha usturuplu davranması için okuldaki hocaları tarafından uyarılıp uyarılmadığının" sorulmasını istedi. Ancak mahkeme başkanı müdahale ederek, "Bu sorunun sorulmasını ben uygun bulmuyorum" diyerek soruyu A.A.'ya yöneltmedi.

Duruşma sırasında verilen arada, avukat Gülsün Doygun ile çocuğun annesi arasında gerilim yaşandı. Doygun, "Kadın olup çocuğuna sahip çıksaydın, bu çocukların başı yanmazdı" diyerek bağırdı.

Duruşmadaki sözleri sorulan avukat Doygun, "Duruşma koşullarının nasıl cereyan ettiğinin farkında mısınız? Keşke duruşmada olsaydınız, maksadımı anlardınız" dedi. Bu trajik olay, kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, A.A.'nın maruz kaldığı şiddet ve adalet arayışı devam ediyor. Gülsün Doygun, X Türkiye'de gündem oldu ve şimdiye kadar hakkında 7 binden fazla paylaşım yapıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ